Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskā fakultāte lepojas ar pieaugošo advokātu skaitu savu mācībspēku komandā, kas ir ieguvums gan studentiem, gan augstskolai. Nupat zvērināto advokātu rindas papildinājusi tiesību zinātņu doktore, RSU lektore un doktorantūras programmas vadītāja Karina Palkova. Tādējādi starp Juridiskās fakultātes mācībspēkiem nu ir jau astoņi zvērinātie advokāti.

f64_portr3_20191220_039.jpg

"Vadot studiju kursus un studentu pētniecisko darbu bakalaura, maģistra un doktora studiju līmenī, šie speciālisti sniedz ieguldījumu topošās juristu paaudzes izglītošanā un Latvijas tiesību sistēmas attīstībā," norāda Juridiskās fakultātes prodekāns Jānis Grasis.

"Ņemot vērā zvērināto advokātu profesionālo pieredzi, RSU studentiem ir iespēja iegūt aktuālāko informāciju par praktiskiem jautājumiem, kāzusiem tiesību jomā, kā arī tiesu sistēmas darbībā. Ar advokātu līdzdalību zinātniskajā darbībā tiek stiprināta arī praktisko un akadēmisko zināšanu mijiedarbība, kas ļauj sasniegt jaunus, aktuālus rezultātus pētniecībā," uzsver prodekāns.

Jaunuzņemtā advokāte Karina Palkova zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam nodeva 11. decembrī. Docētājas pieredze jurista amatā mērāma vairāk nekā 10 gadu garumā, strādājot gan valsts un pašvaldību, gan privātajā sektorā. Profesionālajā darbā advokāte Karina Palkova plāno praktizēt medicīnas tiesību, farmācijas tiesību jomā, kas ir viņas akadēmisko interešu lokā.

Karina Palkova šogad RSU aizstāvēja promocijas darbu Nepilngadīgo pacientu un ārstniecības personu tiesisko attiecību problemātika ārstniecības procesā. Docētājas akadēmiskos sasniegumus cildinājusi arī Izglītības un zinātnes ministrija, iekļaujot mūsdienu Latvijas zinātnieku un viņu sasniegumu kalendārā #ZinātneLatvijai 2020