Skolēniem

Lai atzinīgi novērtētu vispārizglītojošo skolu darbu, sagatavojot skolēnus turpmākajām studijām universitātē, un rastu atbildes uz jautājumiem par efektīvāku vidējās izglītības iestāžu un augstskolu sadarbību, otrdien, 1. decembrī, pulksten 13.00 – 16.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē (Anniņmuižas bulvārī 26a) organizē tikšanos ar vairāk nekā 50 Latvijas skolu direktoriem un citiem skolu pārstāvjiem.

Tikšanās laikā notiks diskusijā Izglītības tilts – no vidusskolas uz universitāti, kurā tiks spriests par vidējās un augstākās izglītības saikni un skolēnu sagatavotību studijām universitātē.

mitc-rsu-lead.jpg

RSU atzīst, ka cieša sadarbība ar vidējās izglītības iestādēm ir nepieciešama, lai nodrošinātu veiksmīgu skolēnu pāreju no vidusskolas sola uz universitātes auditoriju.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis saka: "RSU katru gadu piedāvā vecāko klašu skolēniem sagatavošanās kursus centralizētajiem eksāmeniem, lai tie ar pārliecību varētu kandidēt uz studiju vietām RSU un viegli iekļautos studiju procesā, jo studijas augstskolā ir atbildīgas un prasa lielu pašdisciplīnu, it sevišķi studējot medicīnu. Mēs uzskatām, ka vidējās un augstākās izglītības iestādes var sadarboties vēl ciešāk, lai īstenotu jaunas iniciatīvas skolēnu kompetences celšanai un celtu skolēnu zināšanu līmeni dabaszinātnēs, kuru vērtējums centralizētajos eksāmenos ir nepieciešams, stājoties RSU. Tajā pašā laikā esam gandarīti, ka zināšanu līmenis, ar kādu skolēni iestājas RSU, ar katru gadu aug – vidējais centralizēto eksāmenu rādītājs starp RSU reflektantiem pēdējo gadu laikā audzis no 70 % uz 80 %."

Diskusijā par šiem jautājumiem runās RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Māris Brasla un Iespējamās misijas dalībnieks, Ropažu vidusskolas skolotājs Igors Grigorjevs. Pašlaik diskusijai pieteikušies vairāk nekā 50 Latvijas skolu pārstāvji.

Tikšanās laikā skolu pārstāvjus uzrunās arī RSU studiju programmu vadītāji – lekt. Māris Cepurītis un asoc. prof. Anda Rožukalne. Māris Cepurītis iepazīstinās ar studentu motivācijas aspektiem, bet A. Rožukalne uzstāsies ar īsu lekciju, kurā izklāstīs skolēnu mediju lietojuma tendences un sekas. Savukārt RSU vadība klātesošo skolu pārstāvjiem izrādīs moderno RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, demonstrējot un ļaujot izmēģināt manekenus un simulācijas ierīces, ko studiju darbā RSU, apgūstot klīniskās prasmes un iemaņas, izmanto jaunie veselības speciālisti.

Pasākumā aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu pārstāvji, kuru bijušie audzēkņi pašlaik studē RSU, kā arī RSU vadība un mācībspēki. Laipni aicināti piedalīties ir arī mediju pārstāvji, studenti un citi interesenti.