Skolēniem
Uzņemšana
Ziņas

Lai gan skolēnu skaits pēdējo 12 gadu laikā sarucis par 25 % un šogad Latvijas vidusskolas absolvējuši mazāk nekā 9000 skolēnu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šā gada uzņemšanu noslēgusi ar izciliem rezultātiem, uzņemot par 15 % vairāk studētgribētāju nekā pērn. Līdz ar svinīgo imatrikulācijas ceremoniju pirmdien, 4. septembrī, studiju gadu RSU sāks ap 2200 jauno studentu, kas ir par teju 300 studentiem vairāk nekā pērn. No šiem studētgribētājiem 330 ir ārvalstnieki, tostarp 53 Erasmus+ apmaiņas studenti.

Studentu ziņā stabili daudzskaitlīgākās RSU ir medicīnas un veselības aprūpes studiju programmas, kur atšķirībā no citām valsts augstskolām papildus uzņemšana pamatstudijās nebija jārīko un visas 618 valsts piešķirtās budžeta vietas tika ātri un sekmīgi aizpildītas jau jūlijā.

Kaut gan sociālo zinātņu programmās RSU nesaņem valsts finansētas budžeta vietas, šogad augstskola pieredzējusi studentu skaita kāpumu arī šajās studiju programmās. Eiropas studiju fakultātē, Komunikācijas fakultātē un Juridiskajā fakultātē šogad bakalaura līmeņa studijas sāks 385 studenti, kas ir par 35 studentiem vairāk nekā pērn. Starp sociālo zinātņu programmām izceļas Juridiskās fakultātes piedāvājums, kur maģistrantūras līmeņa programmās vien studijas sāks vairāk nekā 100 studējošo.

RSU rektors prof. Jānis Gardovskis saka: "Saskaņā ar RSU ilgtermiņa attīstības stratēģiju, esam mērķtiecīgi virzījušies uz izcilas kvalitātes studiju programmām gan veselības aprūpes jomā, gan sociālajās zinātnēs. Turklāt jaunieši mūsdienās ir pragmatiski un novērtē augstskolu spēju piedāvāt programmas ar skaidri definētām un saprotamām apgūstamajām kompetencēm, zināšanām un prasmēm. Šā gada uzņemšanas rezultāti vēlreiz ir tam spilgts apliecinājums. Mēs pamatoti esam lepni par saviem uzņemšanas rezultātiem!"

J. Gardovskis uzsver, ka "RSU izcilie uzņemšanas rezultāti sociālajās zinātnēs vēlreiz arī pierāda, ka ir pienācis pēdējais laiks no valsts puses piešķirt valsts budžeta vietas arī RSU sociālajām zinātnēm. RSU vadība un studenti jau vairākkārtīgi ir vērsušies gan pie IZM un Saeimas, gan arī pie valsts augstākajām amatpersonām, norādot, ka šāda sistēma pret RSU studentiem ir netaisnīga, īpaši tad, kad ir vairākas valsts augstskolas, kurām tā arī neizdodas aizpildīt valsts apmaksātās budžeta vietas."

Šogad uzņemti arī 277 pilna laika ārvalstu studenti, kā arī 53 Erasmus+ apmaiņas studenti, kas ļauj augstskolai saglabāt izglītības eksporta līdera vietu ne vien Latvijā, bet Baltijā. Lielākā daļa jauno ārvalstu studentu (82 %) ir Eiropas Savienības pilsoņi. No tālākām valstīm, ieskaitot Austrāliju, Brazīliju, Indiju un Šrilanku, nāk 12 % RSU studentu. Kopumā jaunuzņemtie ārvalstu studenti pārstāv 28 valstis.

Savukārt Erasmus+ apmaiņas studenti apgūs gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomas. Šajā semestrī visvairāk apmaiņas studentu uzņems Medicīnas fakultāte, kam seko Komunikācijas fakultāte, kā arī Eiropas studiju fakultāte.