Par mums medijos

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju prorektore prof. Tatjana Koķe intervijā Latvijas Radio uzsver, ka studiju maksa aptuveni 20 RSU programmās no 69 programmām celta plānoti un atbilstoši tam, kas notiek Latvijas ekonomikā. Arī RSU rektors prof. Aigars Pētersons, Latvijas Televīzijā izklāstot viedokli par veicamajiem darbiem augstākajā izglītībā un pētniecībā, skaidro izmaiņas studiju maksā.

tatjana_koke_sq.jpgIntervijā Latvijas Radio 2. jūlija raidījumā Labrīt RSU studiju prorektore prof. Tatjana Koķe skaidroja, ka studiju maksa RSU nav pacelta ne pēkšņi un ne drastiski. Tā bijusi mērķtiecīga augstskolas rīcība, lai varētu uzlabot infrastruktūru un dotu iespēju docētājiem izglītoties, līdz ar to nodrošinot pilnvērtīgākas un modernākas studijas.

Intervija ar prof. T. Koķi pieejama Latvijas Radio mājaslapā.

Savukārt RSU rektors prof Aigars Pētersons, kurš tikko ievēlēts par Latvijas Universitāšu asociācijas valdes priekšsēdētāju, 2. jūlija Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma, komentē, kāda ir situācija un veicamie darbi augstākajā izglītībā un pētniecībā, kā arī skaidro, kāda ir RSU uzņemšanas rezultātu prognoze un kāpēc ir ieviestas izmaiņas studiju maksā.

Studiju maksu, sākot no nākamā studiju gada, atsevišķos virzienos paaugstina arī citas Latvijas universitātes.