Ziņas

veselibas-ekspresis_logo.JPGPiektdien, 19. maijā, plkst. 10.18 no Rīgas uz Skulti dosies tradicionālais AS Pasažieru vilciens un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības ekspresis, kas būs veltīts ādas veselībai un kurā universitātes un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti veiks veselības pārbaudes vilciena pasažieriem – mērīs asinsspiedienu, noteiks ķermeņa masas indeksu un skābekļa daudzumu asinīs, kā arī veiks dažādus veselības testus. Tā kā maija vidū atzīmējam Eiromelanomas dienu, topošie mediķi informēs arī par ādas veselību un sauļošanās ietekmi uz ādas veselību un melanomas rašanās riskiem. Interesentiem vilcienā bez maksas būs pieejamas SIA Derma Clinic Riga dermatologu konsultācijas un pārbaudes ar dermatoskopu. Latvijā ādas vēzis ierindojas pirmajā vietā starp visām onkoloģiskajām slimībām.

RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas plkst. 10.18 un atpakaļceļā no Skultes uz Rīgu – plkst. 11.40.

RSU Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras asistents un dermatologs Raimonds Karls norāda, ka viens no galvenajiem ādas audzēju iemesliem ir cilvēka dzīves laikā uzkrātās ultravioletā starojuma stundas, kas iegūtas, pavadot laiku gan dabīgajos saules staros, gan solārijos. "Akūti svarīga ir ādas vēža agrīna diagnostika, jo tikai tā var izvairīties no bēdīgām sekām. Kopš 1985. gada pasaulē labi zināms melanomas noteikšanas ABCDE algoritms (A – asimetrija, B – robežas, C – krāsas, D – diametrs, E – veidojuma attīstība), bet ādas dermatoskopiska izmeklēšana ļauj atklāt audzējus vēl pirms šo pazīmju parādīšanās," uzsver R. Karls, aicinot cilvēkus negaidīt ārējas pazīmes un vērsties pie ārsta, lai noskaidrotu savu kopējo riska līmeni.

Šo RSU Veselības ekspreša reisu informatīvi atbalsta Slimību profilakses un kontroles centrs un SIA Derma Clinic Riga.

Par RSU Veselības ekspresi

Sadarbojoties AS Pasažieru vilciens un Rīgas Stradiņa universitātei, akcija RSU Veselības ekspresis notiek kopš 2013. gada ar mērķi studentu uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un citu cilvēku veselību. Šogad Veselības ekspresis iecerēts arī novembrī, īpaši pievēršoties diabēta tēmai.

Veselibas-ekspresis-11-05-2017-Skulte.jpg