Skolēniem

Arī šajā studiju gadā vairāki desmiti Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vēstnešu apceļos Latvijas skolas un runās ar jauniešiem par augstāko izglītību. Katru gadu RSU studenti, docētāji un darbinieki ciemojas pie Latvijas vidusskolēniem un stāsta par augstākās izglītības nozīmi, tās nepieciešamību un iespējām, kādas tā dod. Projekts ieguvis nosaukumu RSU vēstneši.

Iepriekšējā studiju gadā RSU vēstneši tikās ar skolēniem no 70 Latvijas skolām, pasniedzot tematiskas lekcijas un stāstot par savu pieredzi universitātē. RSU vēstneši ar skolēniem runā par studiju laikā sastaptajiem izaicinājumiem, grūtībām, sadzīvi un kurioziem. Skolēniem ir iespēja uzdot vēstnešiem jautājumus, kas saistīti ar studentu dzīvi, studiju procesu un uzņemšanas prasībām. Liela daļa novērtē šo pieredzi un jau pirmajā studiju gadā RSU paši vēlas kļūt par vēstnešiem un labprāt apciemot skolas, kuras tie tikko absolvējuši.

Uz skolām devušies studenti no visām RSU fakultātēm, kā arī daudzi pazīstamākie docētāji, piemēram, Rehabilitācijas fakultātes lektore, bakalauru studiju programmas Uzturs vadītāja Lolita Vija Neimane, kas Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem izklāstījusi veselīga uztura pamatprincipus, un Eiropas studiju fakultātes lektors, bakalaura studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs Mārtiņš Daugulis, kas savukārt Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēnus ieinteresējis ar vēstījumu par demokrātijas slēptajām iespējām.

"Liela daļa vidusskolēnu vēl nezina, ko vēlas studēt, tāpēc augstskolas vēstnešu viesošanās skolā var palīdzēt viņiem izvēlēties nākotnes profesiju," par savu dalību RSU vēstnešu programmā stāsta Juridiskās fakultātes students Aivis Pīlēģis. "Skolēniem no savas pieredzes stāstu, ar kādiem izaicinājumiem studentam jāsastopas un kādi praktiski jautājumi jārisina. Šāda komunikācijas forma – jaunietis jaunietim – ir daudz saprotamāka skolēniem, un viņi labprāt iesaistās diskusijās, kas palīdz kliedēt mītus par studijām augstskolā un saprast, kāda virziena studijas viņus interesē."

Lai uzaicinātu viesos RSU vēstnesi, aicinām skolu pārstāvjus sazināties ar RSU Komunikācijas departamentu, rakstot e-pastu skoleniematrsu[pnkts]lv (skoleniem[at]rsu[dot]lv) vai zvanot pa tālruni 67409253.

rsu_vestnesis_skola.JPG