Starptautiskā sadarbība

Lai veicinātu studējošo mobilitāti, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) piektdien, 25. novembrī, apmeklēja Pekinas Tehnoloģiju institūta (Beijing Institute of Technology) delegācija: Ārvalstu studentu nodaļas vadītāja Vanas Jina (Wang Ying), Ārvalstu studentu biroja vadītāja Li Dzjanhuna (Li Jianghong) un apmaiņas studiju programmu koordinatore Džu Veihua (Zhu Weihua).

pekinas-delelegacija-rsu07.jpg

Vizītes laikā Pekinas Tehnoloģiju institūta delegācija tikās ar RSU mācību prorektori profesori Tatjanu Koķi, Juridiskās fakultātes prodekānu Jāni Grasi, Konfūcija centra direktori Unu Aleksandru Bērziņu-Čerenkovu un Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītāju Māri Ginteru, lai iepazīstinātu ar augstskolas piedāvājumu RSU studentiem.

Sīkāk par RSU Ķīnas delegācija uzzināja, noklausoties Māra Gintera prezentāciju, kā arī pēc tam apmeklējot RSU Konfūcija centru un apskatot universitāti. No rīta viesiem bija ekskursija Vecrīgā.

pekinas-delelegacija-rsu05.jpg

Kā tikšanās laikā norādīja profesore Tatjana Koķe, pie studentu apmaiņas programmām nevajadzētu apstāties un abu augstskolu sadarbībai ir potenciāls izvērsties arī pētniecības jomā. Pekinas Tehnoloģiju institūts, kas dibināts 1940. gadā, ir viens no lielākajiem zinātniskās pētniecības centriem, kas iekļauts Ķīnas National Key Universities sarakstā un saņem īpašu valdības atbalstu. Institūtu ir absolvējuši vairāki Ķīnas valdošās elites pārstāvji, tostarp viceprezidenti un kongresa priekšsēdētājs, kā arī vairāki zinātnieki. QS Āzijas augstskolu reitingā institūts atrodas 70. pozīcijā.

pekinas-delelegacija-rsu06.jpg

RSU un Pekinas Tehnoloģiju institūta sadarbība sākās 2016. gada sākumā, kad tika parakstīts sadarbības līgums par Ķīnas valdības stipendiju piešķiršanu. Stipendijas dod iespēju pieciem RSU tiesību zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kā arī ekonomikas un vadības doktorantiem vienu vai divus semestrus angļu valodā studēt Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Stipendija sedz studiju maksu un dzīvošanas izdevumus.

Vizīti organizēja Starptautisko sakaru departaments.