Ziņas

Parakstot sadarbības līgumu starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Latvijas Pensionāru federāciju, Igaunijas Pensionāru biedrību un Lietuvas Pensionāru savienību Bočiai, sākusies NordPlus Adult finansētā projekta Vecums nav šķērslis īstenošana. Projekta mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijā, un tas norisināsies 2,5 gadu garumā.

Projekta gaitā plānots izstrādāt apmācību programmas, mācību materiālus un sagatavot pasniedzējus, kas tālāk apmācītu pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus par šādām tēmām:

• kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā (ieskaitot iespējas saņemt sociālo palīdzību un organizēt uzņēmējdarbību, lai papildinātu savus ienākumus);
  • kā saglabāt fizisko veselību;
  • kā saglabāt psiholoģisko veselību un apgūt jaunas zināšanas un prasmes;
  • kā izvairīties no vientulības un pārvarēt to.

Aizvadītajā nedēļā RSU jau norisinājusies šī projekta partneru tikšanās, kuras laikā izveidotas četras darba grupas. Līdz nākamajai sanāksmei šā gada decembrī Viļņā darba grupām jāizstrādā mācību programmas, savukārt līdz 2018. gada vasarai – arī mācību materiāli, lai jau nākamā gada rudenī apmācītu 40 lektoru no visām iesaistītajām valstīm. Savukārt darbs ar mērķauditoriju – pirmspensijas un agrīna pensijas vecuma cilvēkiem – norisināsies, sākot no 2019. gada.

“Lai gan strādājošie bieži mēdz ar ilgām runāt par gaidāmajiem pensijas gadiem, šīs lielās izmaiņas dzīvē bieži nāk kā pamatīgs šoks, kura pārvarēšanai būtisks ir profesionāls atbalsts. Šis ir ļoti vajadzīgs un unikāls projekts ne vien Latvijā, bet visā Baltijā,” norāda RSU pārstāve projektā, Labklājības un sociālā darba katedras metodiķe Dagnija Staķe. No RSU puses projektā iesaistīti docētāji gan no Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes, gan Rehabilitācijas fakultātes.

Projekts tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansiālo atbalstu.