Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

7. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē notika Jauno mediķu akadēmijas (JMA) atklāšanas nodarbība, kas pulcēja 230 vidusskolēnus no visas Latvijas. Projekta laikā jaunieši, kuri plāno studēt medicīnu, apmeklēs 14 lekcijas un praktiskās nodarbības labāko RSU mācībspēku un ārstu vadībā, lai iegūtu dziļāku izpratni par medicīnu un pārliecinātos, vai medicīna ir tā joma, ko gribētu studēt.

Jauno mediķu akadēmijas nodarbības notiks RSU mācību bāzēs divas reizes mēnesī līdz 2018. gada maijam, un tajā plānotas lekcijas un praktiskās nodarbības anestezioloģijā un intensīvajā terapijā, oftalmoloģijā, acu izmeklēšanā un mikroķirurģijā, dzemdniecībā un ginekoloģijā, dermatoveneroloģijā, bērnu ķirurģijā, iekšķīgo slimību ārstēšanas un diagnostikas aktualitātēs u. c. Maijā JMA dalībnieki kārtos gala pārbaudījumu, lai apliecinātu iegūtās zināšanas.

Kā uzsver Medicīnas fakultātes dekāns prof. Guntis Bahs, dalība Jauno mediķu akadēmijā ir iespēja jaunietim – topošajam studentam – pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast, vai viņš tiešām grib kļūt par ārstu, jo šis lēmums ietekmē viņa un viņa ģimenes turpmāko dzīvi. "Šī ir arī lieliska iespēja ieskatīties Rīgas Stradiņa universitātes aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļauj piesaistīt Latvijas motivētākos studentus, kas, kā ceram, samazinās studentu atbirumu pirmajā kursā."

JMA lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada RSU mācībspēki un Latvijas medicīnas nozares labākie praktiķi. Šogad kopā ar pieredzējušiem docētājiem ar jauniešiem strādās arī jaunie ārsti rezidenti, lai dalītos savā pieredzē un iedvesmotu dalībniekus izvēlēties ārsta profesiju.

Jauno mediķu akadēmija tika aizsākta 2014./15. studiju gadā, un skolēnu vidū tā ir kļuvusi plaši atzīta – pieteikšanās dalībai parasti noslēdzas pāris stundu laikā. Ņemot vērā lielu interesi no reģionālo skolu jauniešu puses un atsaucoties uz Valmieras Valsts ģimnāzijas iniciatīvu, pērn tika atklāta JMA filiāle Valmierā.