Darbiniekiem

2017. gada 28. augustā ar dažādās valodās izteikto sveicienu "Laipni aicināti RSU!" sākās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jauno ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa (Orientation week). Šajā semestrī universitātes studentu saimei pievienojas 277 pilna laika ārvalstu un 53 Erasmus+ apmaiņas studenti. Lielākā daļa jauno ārvalstu studentu (82 %) ir Eiropas Savienības pilsoņi. Divpadsmit procenti studentu nāk no tālākām valstīm, ieskaitot Austrāliju, Brazīliju, Indiju un Šrilanku. Jaunuzņemtie ārvalstu studenti pārstāv 28 valstis.

ow-2017-day-1-26.jpg

Kopš sešu gadu vecuma Floriss Bozons (Floris Bozon), jaunais medicīnas students no Nīderlandes, sapņojis kļūt par zobārstu. "Biju dzirdējis daudz laba par studijām RSU. Ierados Rīgā uz Atvērto durvju dienu, kas bija ļoti informatīva. Biju arī pārsteigts par to, cik bagāta ir Rīgas kultūra un arhitektūra," izvēli studēt RSU pamato F. Bozons. Studentu piesaista izvēlētās profesijas dažādība: "Mani interesē ne tikai praktiskā zobārstniecība, bet arī zobārsta darba sociālie aspekti un intelektuālie izaicinājumi."

Arī medicīnas studente Katja Kāria (Katja Kääriä) no Somijas nešaubās par savu izvēli studēt RSU. Studentei, kurai ir plaša starptautiskā pieredze, Latvija būs jau piektā mītnes valsts. "RSU bija mana pirmā izvēle. Mani saistīja universitātes internacionālā vide, labais studiju klimats, studentu kopienas dažādība un dzirdētās pozitīvās atsauksmes par docētājiem," K. Kāria pamato lēmumu studēt RSU.

Atklājot Iepazīšanās nedēļu, RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone aicināja studentus jau no pirmās dienas apzināties veselības aprūpes jomas kompleksitāti un meklēt inovatīvas pieejas esošo problēmu risināšanai. Savā uzrunā viņa atzīmēja īpašu nepieciešamību attīstīt starpdisciplināras zināšanas, empātiju un līderības prasmes, kas jauno tehnoloģiju laikmetā paliek aizvien aktuālākas. Savukārt departamenta Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters akcentēja universitātes starptautisko studentu kopienu, kas ļaus ikvienam jaunajam studentam atrast kolēģus un draugus.

Erasmus+ apmaiņas studenti apgūs gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomas. Šajā semestrī visvairāk apmaiņas studentu uzņems Medicīnas fakultāte, kam seko Komunikācijas fakultāte, kā arī Eiropas studiju fakultāte.

Iepazīšanās nedēļa, kuru rīko SSD sadarbībā ar citām RSU struktūrvienībām, Ārvalstu studentu asociāciju un Studentu pašpārvaldi, norisināsies līdz pat 1. septembrim.

Pasākuma laikā studenti iepazīsies ar RSU studiju procesu, universitātes informāciju tehnoloģiju izmantošanu, dažādām studentu organizācijām, Latvijas kultūru un savu nākamo dzīvesvietu – Rīgu.