Skolēniem

22. un 23. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notika Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konferences Veselības zinātņu sekcija, kurā skolēni no visas Latvijas prezentēja 23 labākos pētījumus veselības nozarē.

Veselības sekcijā jaunie pētnieki bija veikuši gan noguruma bioķīmisko analīzi, gan locītavu hipermobilitātes izpēti. Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Līva Gaile apgāza stereotipu, ka vegāniem nepieciešams lietot uztura bagātinātājus, savukārt Liepājas 15. vidusskolas skolniece Džūlija Kurčatova savā darbā meklēja risinājumus jauniešu reproduktīvās veselības saglabāšanai.

Darbus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes dekāne prof. Inga Millere un prodekāns doc. Kristaps Circenis, Rehabilitācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Signe Tomsone un citi RSU veselības aprūpes zinātņu studiju docenti un lektori. Komisija atzina, ka visi pētnieciskie darbi izcēlušies ar aktuālu pētāmo problēmu un to autori ar labām analītiskajām spējām. Komisiju patīkami pārsteidza arī darbu augstā kvalitāte, kas pieaug katru gadu un ir pedagogu aktīvās iesaistes nopelns.

III pakāpes diplomus ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolniece Maija Ločmele ar darbu Alēliskā varianta rs9693444 ietekme uz saslimšanu ar krūts vēzi un Limbažu 3. vidusskolas skolniece Elizabete Krista Rebaine ar darbu Kolorektālā vēža skrīningdiagnostikas pacientu līdzestība Limbažu pilsētā. Ar II pakāpes diplomu tika apbalvota Daugavpils 3. vidusskolas skolniece Natālija Novičenoka par darbu Cilvēka krāsu redzes sliekšņa noteikšana. Vislielāko atzinību un I pakāpes diplomu saņēma Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks Edvards Putniņš ar darbu Glikozes līmeņa asinīs izvērtējums 18–19 gadīgiem Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauniešiem.

Rīgas Stradiņa universitāte sveic visus jaunos pētniekus un cer tos drīzumā ieraudzīt veselības aprūpes studijās!