Starptautiskā sadarbība

14. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās 21 skolēns no Christianeum Hamburgas vidusskolas Vācijā, kuri mācību ceļojuma laikā kopā ar diviem pedagogiem viesojās Latvijā.

vacu-skoleni-rsu-lead.jpgRSU ārējo sakaru organizatore Renāte Zakutajeva delegāciju iepazīstināja ar RSU piedāvātajām studiju programmām angļu valodā, starptautiskās sadarbības virzieniem un atbildēja uz viesu jautājumiem.

Ideja viesoties RSU radusies skolotājiem, jo vidusskolas bijušais audzēknis Morics Konradi (Moritz Conradi) šajā septembrī ir sācis studijas RSU medicīnas studiju  programmā. Pēc tikšanās vācu viesi izteica gandarījumu par ciemošanos RSU. Klāra Gīrole (Clara Gyrolle) to raksturoja šādi: "Mums ļoti patika organizētā prezentācija par universitātes studiju programmām ar fokusu uz ārvalstu studentiem. Mēs universitātē tikām ļoti draudzīgi sagaidīti un ieguvām atbildes uz visiem jautājumiem, kuri interesēja."

Pašlaik Vācijas pilsoņi veido lielāko ārvalstu studentu īpatsvaru RSU. Universitātē studē gandrīz 800 vācu studentu jeb 42 % no kopējā ārvalstu studentu skaita. 730 no viņiem studē medicīnu, bet 68 studenti ir izvēlējušies zobārstniecības studijas. Šajā semestrī RSU studē arī 16 Erasmus+ apmaiņas studenti no Vācijas. Uz Vāciju bieži dodas arī RSU studenti Erasmus+ apmaiņas programmā.