Doktorantiem
Tradicionālie pasākumi

11. decembrī svinīgā sanāksmē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) apliecinājuma rakstus par doktora programmas pabeigšanu saņēma 37 absolventi, kuru vidū bija doktoranti medicīnā, juridiskajās zinātnēs, farmācijā, komunikācijā, politikas zinātnē un socioloģijā. Ar augstākā akadēmiskā grāda iegūšanu doktorantus svinīgajā sanāksmē sveica veselības ministre Ilze Viņķele, RSU rektors profesors Aigars Pētersons, augstskolas zinātņu prorektore Agrita Kiopa, Doktorantūras nodaļas dekāne profesore Sandra Lejniece, veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs u. c.

Aizvadīto gadu laikā RSU novēro arvien pieaugošu interesi par doktorantūras studijām. Salīdzinājumā ar pērno akadēmisko gadu šogad augstskola saņēma par 20 % vairāk studētgribētāju pieteikumu doktorantūrā. Vislielākais intereses pieaugums bija novērojams medicīnā un politikas zinātnē. Kopumā patlaban RSU astoņās doktora līmeņa studiju programmās (Medicīna, Farmācija, Juridiskās zinātnes, Politikas zinātne, Socioloģija, Komunikācijas kultūra un multimediji, Psiholoģija un Vadībzinātne) studē 213 doktoranti.

Nākamgad RSU startēs Doktorantūras skola – vienas pieturas aģentūra, kas topošajiem pētniekiem piedāvās seminārus, konsultācijas un dažāda veida pasākumus ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu doktorantūras pieredzi un profesionālo kompetenču attīstību. Jaunie pētnieki varēs smelties papildu zināšanas par pētījumu dizainu, datu apstrādi un interpretāciju, rakstīšanu, publicēšanas stratēģiju un projektu gatavošanu. Doktorantūras skolu paredzēts atklāt 2020. gada 8. janvārī ar semināru par tīklošanās pasākumiem jaunajiem pētniekiem un Apvārsnis 2020 piedāvātajām iespējām.