Pārlekt uz galveno saturu
Sociālais darbs
Studentiem

Piektdien, 6. novembrī, pasažieru vilciena maršrutā Rīga–Aizkraukle–Rīga dodas RSU Veselības ekspresis. Brauciena laikā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti – topošie ārsti un veselības aprūpes speciālisti – dalīsies savās zināšanās ar vilciena pasažieriem, piedāvājot viņiem izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, miegainības un stresa līmeni, kā arī konsultēs par veselīga dzīvesveida uzturēšanu ikdienā un imunitātes stiprināšanu. Braucienā piedalās arī RSU vēstneši – studenti, kas Aizkraukles, Lielvārdes un Ogres vecāko klašu skolēniem stāstīs par iespēju studēt Rīgas Stradiņa universitātē.

 

RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas plkst. 9.22 (vilciena Nr. 6216) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Aizkraukles stacijas plkst. 11.12 (vilciena Nr. 6221). PV-logo-02.png

RSU rektors Jānis Gardovskis atzīst, ka ir gandarīts par RSU studentu iesaistīšanos nu jau par tradīciju veselibas-ekspresis_logo.JPGkļuvušajā sociālās atbildības projektā RSU Veselības ekspresis. "Veselīgs dzīvesveids, rūpes par savu un līdzcilvēku veselību ir aktuālas tēmas šobrīd, tāpēc ceru, ka mūsu studenti dos savu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā par veselības jautājumiem. Arī studentiem šī ir vērtīga pieredze, kā kontaktēties ar cilvēkiem, draudzīgā veidā pārliecināt pacientus veikt nepieciešamās manipulācijas un neapjukt no jautājumiem. Ja kaut daļa pasažieru ieviesīs savā ikdienā kādu no sniegtajiem padomiem vai pieteiksies vizītē pie ģimenes ārsta, lai pārbaudītu savu veselības stāvokli, tas būs ļoti labs rezultāts," uzskata profesors Jānis Gardovskis.

rsu_veselibas_ekspresis08-RSU.jpg

"Iepriekšējie RSU Veselības ekspreši guva lielu atsaucību, un pasažieri ir apliecinājuši gatavību aktīvi iesaistīties šāda veida pasākumos. Mūsu klienti novērtē vilciena priekšrocību – iespēju ceļā pavadīto laiku veltīt sev, piemēram, strādājot vai mācoties, lasot vai sērfojot internetā. Tieši tāpēc esam nolēmuši RSU Veselības ekspresi padarīt regulāru, lai pasažieriem būtu iespēja ceļā pavadīto laiku veltīt ne tikai darbam vai izklaidei, bet arī saņemt katra veselībai saistošus ieteikumus un padomus," stāsta AS Pasažieru vilciens Pārdošanas un mārketinga daļas vadītājs Renārs Gulbis.

Akcija RSU Veselības ekspresis notiek kopš 2013. gada, sadarbojoties AS Pasažieru vilciens un Rīgas Stradiņa universitātei, ar mērķi studentu augstskolā uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un līdzcilvēku veselību.

Arī nākamgad ir ieplānoti vairāki RSU Veselības ekspreša braucieni – februārī, aprīlī un jūlijā. Līdztekus pierastajām veselības pārbaudēm – asinsspiediena mērīšanai, ķermeņa masas indeksa, stresa līmeņa un miegainības noteikšanai – katram braucienam būs sava īpaša tēma. 6. novembra braucienā uz Aizkraukli RSU studenti vilciena pasažierus aicinās īpašu uzmanību pievērst imunitātes stiprināšanai, lai sagatavotos saaukstēšanās slimību sezonai. Turpmāko braucienu tēmas būs sirds un asinsvadu veselība, kā arī veselīgs uzturs.

Akciju RSU Veselības ekspresis informatīvi atbalsta Slimību kontroles un profilakses centrs un Nacionālais Veselības dienests. 

veselibas_ekspresis_06112015-lead-RSU.jpg