Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu saimei 2023. gada pavasarī pievienosies 288 jaunie ārvalstu studenti. Šis ir lielas izaugsmes laiks universitātei. Iepazīšanās nedēļas (Orientation Week) atklāšanas runā otrdien, 31. janvārī, RSU rektors prof. Aigars Pētersons uzsvēra, ka RSU ir mūsdienīga pētniecības universitāte, kuras mērķis ir kļūt par vienu no 500 labākajām pasaules universitātēm.

Rektors atzīmēja, ka universitāte aktīvi strādā, lai sasniegtu šo mērķi, piesaistot viespasniedzējus – šobrīd piektā daļa mācībspēku ir no ārvalstīm. Studiju programmu saturs ir sinhronizēts ar Eiropas vadošo universitāšu programmām, un pēdējo gadu laikā ir nostiprināta pētniecības kapacitāte. Par to liecina publikāciju skaita pieaugums starptautiski atzītos žurnālos, kā arī pētniecības projektu skaits.

Universitātē galvenā uzmanība tiek vērsta uz studentu. Lai nodrošinātu netraucētu pāreju no studijām uz darba tirgu, RSU ir strādājusi pie infrastruktūras un sadarbības attīstības, tostarp izveidojot klīnisko studiju bāzes Latvijā un ārvalstīs. RSU sadarbojas ar 119 klīnikām 19 dažādās valstīs. Pagājušajā gadā RSU izveidoja filiāli Vācijā.

Jau 33 gadus RSU ir visvairāk starptautiski orientētā augstskola Latvijā un Baltijā. Šoziem RSU saņēma 585 pieteikumus no 64 valstīm, līdz ar to divi līdz trīs reflektanti pretendēja uz vienu studiju vietu. Tikai labākajiem 288 ārvalstu studentiem bija iespēja uzsākt studijas divās studiju programmās: Medicīna (262 studenti) un Zobārstniecība (26 studenti). Studenti, kuri sāks studēt šā gada februārī, pārstāv 40 dažādas valstis, lielākā daļa studentu ir no Vācijas (30 %), Zviedrijas (25 %) un Somijas (9 %).

Rektora uzrunai sekoja Starptautisko sakaru departamenta direktores Baibas Pētersones laba vēlējumi. Pēc tam ar veselīgu humora devu Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters klātesošos iepazīstināja ar praktisko informāciju, kas noderēs studiju procesā.

Neizpalika arī šīs nedēļas jubilāru – deviņu jauno studentu – sveikšana ar dāvanām un teju 300 studiju biedru kopkora izpildītu apsveikuma dziesmu.

Vēlāk, kad grupu biedri labāk bija iepazīti Bingo turnīrā, uzņemta iespaidīga 288 cilvēku kopbilde un paēstas pusdienas, bija laiks sarurīgām prezentācijām no Studentu servisa, RSU ambulances un Ārvalstu reflektantu nodaļas. Pirmās dienas noslēgumā – aizraujošs boulinga turnīrs kopā ar jaunajiem studiju biedriem.

Nākamajā dienā studentus sagaidīja tikšanās ar RSU Medicīnas un Zobārstniecības fakultātes pārstāvjiem, kā arī jauniešiem no studentu asociācijām. Par būtisko, kas jāzina, dzīvojot Rīgā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis. Savukārt ar saviem pirmajiem iespaidiem par Latviju dalījās Ventspils Augstskolas lektors Rafaels Martins Kalvo (Rafael Martín Calvo). Pēc tam studenti ekskursijā iepazina RSU ēku un Ārvalstu reflektantu nodaļas biroju, kā arī devās dārgumu medību spēlē (Scavenger Hunt).

Nedēļas nogalē studenti tuvāk iepazīs Rīgu un pārbaudīs savu izveicību lāzerpeintbolā.