Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 8. februārī Bilbao pilsētā Spānijā saņēma Kvalitātes inovāciju balvu kategorijā Izglītības sektora inovācijas par simulatoru 3D Moog SIMODONT® Dental Trainer integrēšanu zobārstniecības studentu apmācībā. Balvas diplomu parakstījis Somijas prezidents Sauli Nīniste, jo Somija ir šīs balvas iniciators.

3D Moog SIMODONT® Dental Trainer ir RSU Zobārstniecības fakultātē uzstādītie 3D realitātē balstītie zobārstniecības apmācībā pielietojamie simulatori. To elastīgā programmatūras saskarne nodrošina maksimālu elastību jaunu aplikāciju radīšanā, tāpat tajā ir progresīvas kontroles tehnoloģijas – unikāla vadības kontrole ar spēka sensoru, kas nodrošina augstu precizitāti. Turklāt tehnoloģijas un patentētais kontroles algoritms nodrošina plaša spektra kustību spēka intensitāti.

Kvalitātes inovāciju balvu kopš 2007. gada organizē Somijas Kvalitātes asociācija. Tas ir starptautisks inovāciju konkurss, kurā tiek novērtēta pieteiktā inovācija valsts un starptautiskā līmenī. Kvalitātes inovācijai jābūt:

  • ar novitātes vērtību;
  • praktiskai un izmantojamai;
  • sistemātiski ieviestai;
  • atbilstošai ieinteresēto personu pašreizējām un nākotnes vajadzībām;
  • snieguma uzlabojošai tehniskā, sociālā vai komerciālā jomā.

Šajā gadā konkursā piedalījās uzņēmumi un organizācijas no Somijas, Igaunijas, Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Ungārijas, Spānijas, Kazahstānas, Izraēlas, Ķīnas un Krievijas – vairāk nekā 450 pretendentu. Starptautiskais novērtējums apliecina RSU attīstību un nepārtrauktu virzību uz izglītības kvalitātes paaugstināšanu.

Vairāk par Kvalitātes inovāciju balvu