Attīstība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir iekļauta Eiropas Komisijas atbalstītajā starptautiskajā studiju programmu un augstskolu reitingā U-Multirank. Tas RSU ļaus līdz ar vairākiem simtiem pasaules augstskolu iegūt objektīvu vērtējumu par studiju kvalitāti.

RSU ir saņēmusi oficiālu apstiprinājumu, ka tā reģistrēta starp 500 augstskolām, kas tiks izvērtētas pirmajā U-Multirank reitingā, kura rezultāti tiks publicēti 2014. gada sākumā.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: „Studiju kvalitāte mums vienmēr ir bijusi svarīga. Piedaloties starptautiskā vērtēšanas procesā, Rīgas Stradiņa universitātes esošajiem un potenciālajiem studentiem būs iespēja labāk saprast, ka viņi studē programmās, ko izvērtējuši neitrāli eksperti gan infrastruktūras, gan mācību līdzekļu, gan profesūras ziņā. Mēs iegūsim objektīvu skatījumu uz mūsu piedāvājumu, jo augstskolas nedrīkst iegrimt pašapmierinātībā. Tiem, kuri nāk pie mums studēt, ir jābūt skaidrībai, uz kurieni viņi ir atnākuši un kas viņi beigās būs – vai tikai gudri cilvēki, kas zina kaut ko, vai arī profesionāļi, kas apguvuši nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetences, lai būtu konkurētspējīgi darba tirgū Eiropas Savienībā.”

Reitingā tiks iekļautas augstskolas no vismaz 60 valstīm. Pašreiz no Latvijas U-Multirank ir iekļautas 13 augstākās izglītības iestādes, to skaitā sešas universitātes.

Viens no galvenajiem U-Multirank principiem ir reitinga veidošanas metodoloģijas un procedūras caurspīdīgums. Lai izveidotu reitingu, kas balstīts uz vairāk nekā divdesmit rādītājiem, U-Multirank izmantos dažādu avotu datus, piemēram, jau esošās datu bāzes (bibliometriku un patentu datu bāzes) un institūciju sniegtos datus, kā arī veiks studentu aptaujas.

U-Multirank ir jauns un vispusīgs augstākās izglītības institūciju starptautiskais reitings. Tas vērtēs studiju kvalitāti, pētniecību, orientāciju uz starptautisko vidi u. c. Balstoties uz empīriskiem datiem, U-Multirank veiks salīdzinājumu starp institūcijām ar līdzīgiem darbības profiliem, kas ļaus tā lietotājiem izveidot personalizētus reitingus atbilstoši viņu izvēlei. Projektu atbalsta Eiropas Komisija. Datu apkopošana sāksies jau jūnijā.

Vairāk par U-Multirank