Intervijas
Ziņas

Stavs Brodskis (Stav Brodsky) ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu nodaļas 4. kursa students no Izraēlas, kurš nesen ticis ievēlēts RSU Ārvalstu studentu asociācijas (International Students Association) prezidenta amatā.

Stavs-Brodskis.jpg

Pastāstiet, lūdzu, par sevi!

Man ir 27 gadi, un esmu no trešās lielākās Izraēlas pilsētas – Haifas. Esmu vecākais no trim brāļiem, talantīgu ārstu dēls. Arī mana sieva Vereda studē medicīnu RSU. Mums abiem ir ļoti jauki, taču ļoti izlutināti suņi.

Pirms īstenoju savu sapni kļūt par ārstu, es biju paramediķis Izraēlas Nacionālajā ātrās palīdzības dienestā Magen David Adom.

Kāpēc izvēlējāties Latviju un RSU kā studiju vietu?

Pēc ilgstošiem meklējumiem un centieniem iestāties labas kvalitātes medicīnas izglītības augstskolā un daudziem nosūtītajiem pieteikumiem man paveicās saņemt apstiprinājumu studijām uzreiz no trim valstīm – Ungārijas, Itālijas un Latvijas. Tajā brīdī bija jāveic grūta izvēle, taču tieši RSU Starptautisko sakaru departamenta darbinieki izrādīja īpaši personisku attieksmi un ieinteresētību palīdzēt. Uzzināju par priekšrocībām, studējot RSU, iepazinos ar informāciju par Rīgu – tas viss palīdzēja man izvēlēties labāko vietu, kur īstenot savu sapni.

Kādā līdz šim ir bijusi jūsu pieredze RSU?

Esmu ļoti apmierināts ar RSU augstajiem standartiem, īpaši tad, kad uzzinu par manu draugu pieredzi citās Eiropas universitātēs un salīdzinu studiju metodes. Drīzumā sākšu studijas 8. semestrī, un tas nozīmē, ka esmu guvis pieredzi gan preklīniskajā studiju posmā, gan klīniskajā. Preklīniskie studiju gadi ir palīdzējuši sagatavoties darbam ar pacientiem un teorētisko zināšanu īstenošanai praksē.

Turklāt uzskatu, ka Rīga ir lieliska pilsēta dzīvošanai, tai piemīt visas lielo Eiropas galvaspilsētu priekšrocības, tā ir ļoti draudzīga studentiem, un šeit jūtos kā mājās.

Pastāstiet nedaudz vairāk par Ārvalstu studentu asociāciju!

Ārvalstu studentu asociācija ir ārvalstu studentu balss RSU. Tajā ir apvienojušies studenti, kuru aktivitātes ir mērķētas uz studiju procesa, vides u. c. uzlabojumiem un pilnveidi RSU.

Stavs-Brodskis04-lead.jpg

Kāpēc nolēmāt kandidēt Ārvalstu studentu asociācijas prezidenta amatam?

Pēdējo septiņu studiju semestru laikā esmu bijis semestra vecākais, esmu uzkrājis lielu pieredzi un zināšanas par universitāti un studiju procesu RSU. Vienā brīdī nonācu pie apziņas, ka vēlos sniegt lielāku ieguldījumu ne tikai mana semestra ietvaros, bet univeristātē kopumā. Vislabākais veids, kā to panākt, bija kļūt par daļu no Ārvalstu studentu asociācijas, jo es ticu šīs organizācijas pozitīvajam spēkam.

Kādas būs Ārvalstu studentu asociācijas trīs galvenās prioritātes jūsu prezidentūras laikā? Kā vēlaties tās realizēt, un kāpēc tās ir būtiskas?

Domāju, ka pirmā Ārvalstu studentu asociācijas prioritāte tagad un arī turpmāk ir stiprināt ārvalstu studentu un šīs organizācijas saites un attiecības. Kā jau minēju, mēs esam ārvalstu studentu balss RSU, un ir ļoti būtiski, lai studenti sevi identificētu un justos kā daļa no organizācijas. Mūsu mērķis ir pārstāvēt studentu sociālās un akadēmiskās intereses. Savā darbībā būsim aktīvi, atvērti un pieejami, nepārtraukti atgādinot studentiem, ka viņi var uz mums paļauties.

Un tas izvirza otru prioritāti – paralēli sabiedriskajiem pasākumiem, kas arvien turpinās norisināties, manas prezidentūras laikā ir būtiski uzsvērt Ārvalstu studentu asociācijas nozīmi akadēmiskās jomas uzlabošanā un pilnveidošanā, sākot ar dažādu problēmsituāciju, kuras ir akcentējuši semestru vecākie, risināšanu, sadarbojoties ar universitātes struktūrvienībām, un beidzot ar vieslektoru piesaistīšanu studiju procesā.

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā prioritāte ir Ārvalstu studentu asociācijas un Studējošo pašpārvaldes sadarbības pilnveidošana un stiprināšana. Es ticu, ka abas organizācijas ir cieši saistītas un kopā var paveikt lielas lietas. Galvenais ir ārvalstu un vietējo studentu saliedēšana. Šis punkts ir Ārvalstu studentu asociācijas darba kārtībā jau no paša sākuma, un mēs esam noskaņoti to paveikt.

Lūdzu, raksturojiet RSU ārvalstu studentus! Kas studentiem ir svarīgs? Kā Ārvalstu studentu asociācija palīdz īstenot viņu intereses universitātē?

Ārvalstu studenti RSU pārstāv vairāk nekā 50 dažādas valstis, līdz ar to ikviens no studentiem ir ar savu atšķirīgo kultūru, dzīves pieredzi, uzskatiem un mērķiem. Taču es redzu mūsu kopīgo mērķi – studēt, lai kļūtu par labākajiem ārstiem, un gūt lielisku studiju laika pieredzi citā valstī. Ārvalstu studentu asociācijas nozīme ir ļoti plaša, jo tā ietver darbu pie kopējiem mērķiem un prioritātēm, īpaši izceļot atšķirības, kas padara ārvalstu studentu sabiedrību tik interesantu un īpašu.

Stavs-Brodskis03-gandriz-kvadrats.jpg

Ko jūs novēlat RSU 2017. gadā?

Novēlu, lai universitāte turpina būt par augsta standarta akadēmisko institūciju, kas izglīto talantīgus un profesionālus absolventus, kas cienīgi pārstāv RSU starptautisko vārdu. Lai universitātes personāls un studenti savstarpēji pieņemtu un cienītu cits cita atšķirības un strādātu kopīgi tā, lai padarītu šo akadēmisko pieredzi lielisku!