Attīstība

Šogad studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pieteikušies 4904 studētgribētāji, un visas budžeta vietas RSU bija aizņemtas jau jūlija vidū. Lielākais konkurss bijis pamatstudiju programmās Uzturs, Fizioterapija un Audiologopēdija.

„Katru gadu demogrāfiskās situācijas dēļ kopējais reflektantu skaits samazinās par 10–15 %, un konkurence par potenciālo studentu kļūst arvien sīvāka. Reaģējot uz šo izaicinājumu, mēs Rīgas Stradiņa universitātē aktīvi strādājam pie studiju programmu satura pilnveidošanas, lai piedāvātu studētgribētājiem apgūt tirgū pieprasītas specialitātes, kas ļauj pilnā mērā izmantot studenta potenciālu karjeras veidošanā. Tas, ka visas 660 budžeta vietas RSU bija aizpildītas jau jūlija vidū, kad noslēdzās konkurss uz budžeta vietām, liecina par lielisku rezultātu mūsu kopīgam darbam,” uzsver Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis.

Uzņemšanas komisijas vadītāja Indra Treija norāda, ka pamatstudijām RSU pieteikušies 4243 studenti, studijām maģistrantūrā – 375, rezidentūrā – 251, bet doktorantūrā – 35.

Lielākais konkurss bijis pamatstudiju programmās Uzturs (8,9 cilvēki uz vietu), Fizioterapija (8,1) un Audiologopēdija (5,9). Liela interese bijusi arī par programmām Žurnālistika (5,9 cilvēki uz vietu), Multimediju komunikācija (4,9) un Tiesību zinātne (3,3).

RSU piedāvā studēt 58 studiju programmās trīs studiju līmeņos. 2013. gadā valsts finansē 570 budžeta vietas, bet 90 vietas RSU sedz no saviem līdzekļiem.