Pārlekt uz galveno saturu
Mākslinieciskie kolektīvi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tautas deju ansamblis (TDA) Ačkups no 28. septembra līdz 2. oktobrim piedalījās Čeonanas deju festivālā Dienvidkorejā (Cheonan World Dance Festival 2016), kas ir viens no vērienīgākajiem deju konkursiem Āzijā.

ackups-rsu-dienvidkorejaa-2016-ekskursija-lead.jpg

Festivālā piedalījās gan tautas deju ansambļi, gan profesionālās deju grupas no 17 valstīm, tai skaitā no ASV, Brazīlijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Mongolijas, Krievijas, Ķīnas, Turcijas u. c. Piecu dienu laikā FIDAF (Federation of International Dance Festivals) starptautiskā žūrija vērtēja ne tikai uzstāšanos koncertos, bet arī punktualitāti, uzvedību, izskatu un kolektīva koptēlu.

Festivāla laikā TDA Ačkups sniedza piecus koncertus, no kuriem trīs vērtēja žūrija. Kolektīvam bija jāpiedalās arī pāru deju un brīvā stila deju konkursos.

ackups-rsu-dienvidkorejaa-2016-lead.jpg

RSU Tautas deju ansambļa "Ačkups" dejotāji kopā ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru.

Kopvērtējumā RSU deju ansamblis astoņpadsmit grupu konkurencē ieguva godalgoto 3. vietu. Savukārt festivāla gājienā par deju Pērtiņš TDA Ačkups saņēma veicināšanas balvu – prēmiju.

"Nenoliedzami, TDA Ačkups šis bija pozitīvs piedzīvojums starptautiskā deju vidē, un esam pārliecināti, ka Dienvidkorejā tagad zina, kas ir latviešu deja!" pēc atgriešanās no festivāla teica TDA Ačkups vadītāja Elita Treilone.