Darbiniekiem
Pētniecība
Konferences, semināri

17. un 18. martā notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskā konference. Tās darbs norit astoņās sekcijās, kurās autori no dažādām valstīm prezentē referātus par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē. RSU zinātniskā konference notiek jau piecpadsmito reizi.

rsu-zinatniska-konference-2014-67_0.jpg

Konferencē izvērtēšanai piedāvāti 353 zinātniskie darbi, no kuriem 64 ir angļu valodā, ņemot vērā Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskās prioritātes:

• bioloģisko novecošanās procesu faktori un dzīves kvalitāte Latvijas populācijā;
  • Latvijas iedzīvotāju veselību apdraudošo eksogēno un endogēno faktoru izpēte;
  • infekcijas aģentu loma aktuālu infekciju izcelsmē un norisē mūsdienu skatījumā Latvijā;
  • bērnu mirstību un invaliditāti izraisošo faktoru izpēte;
  • ļaundabīgo audzēju klīnisko un molekulāro īpatnību izpēte agrīnas diagonstikas un ārstēšanas stratēģijas uzlabošanā;
  • sejas žokļu deformāciju (anomāliju) imūnhistoķīmiskie, radioloģiskie un klīniskie pētījumi;
  • veselības traucējumu radīto funkcionālo ierobežojumu klīniskā epidemioloģija Latvijā;
  • politiskās, ekonomiskās, sociālās un tiesiskās sistēmas transformācijas Latvijā un pasaulē: pašreizējās reālijas un nākotnes kontūras.

Konferenci ceturtdien, 17. martā, RSU aulā atklāja RSU rektors prof. Jānis Gardovskis un zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta.

Pēc oficiālās atklāšanas plkst. 10.50 RSU aulā ar referātu Bērnu vecuma akūta apendicīta ārstēšanas izmaiņas pasaulē un Latvijā vakar, šodien, rīt… uzstājās RSU profesors Aigars Pētersons. Plkst. 11.20 RSU lektore Ieva Lībiete lasīja referātu Primum non nocere, plkst. 11.50 RSU docents Edijs Bošs – No Vilsona līdz Obamam: stratēģisks izvērtējums ASV un Latvijas attiecību simtgadei.

Pēc konferences atklāšanas sekoja darbs astoņās sekcijās, kas norisinās Rīgā (RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16) un Ventspilī (Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17).

Paralēli darbam sekcijās RSU foajē ir iespēja aplūkot stenda referātus – zinātnieki savus pētījumus prezentē vizuāli plakāta formā un atbild uz interesentu jautājumiem.

16. martā notika Rīgas Stradiņa universitātes starptautiskā studentu konference.