Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Studentiem

Ar sadarbības līguma noslēgšanu starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Valmieras Valsts ģimnāziju trešdien, 19. oktobrī, plkst. 15.30 Valmierā tiks atklāta RSU Jauno mediķu akadēmijas (JMA) filiāle. Reizi mēnesī Valmieras Valsts ģimnāzijā astoņu nodarbību ciklā 74 vidusskolēni no dažādām Valmieras skolām RSU docētāju un ārstu vadībā iepazīs mediķa profesiju, pārliecinoties, vai šis ir īstais karjeras aicinājums.

Jaunieši gūs ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās, apvienojot teorētiskās nodarbības ar praksi Vidzemes slimnīcā un vienu no nodarbībām pavadot RSU, Rīgā.

Jauno mediķu akadēmijā nodarbības notiek kopš 2014./2015. studiju gada, un skolēnu vidū tā ir iekarojusi lielu popularitāti – pieteikšanās uz 200 JMA vietām parasti noslēdzas pāris stundu laikā. Interesi par JMA izrāda ne tikai Rīgas vidusskolēni, bet arī jaunieši no citiem Latvijas reģioniem, tāpēc RSU plāno veidot filiāles arī lielākajās Latvijas pilsētās, kā pirmo izveidojot filiāli Valmierā.

"Rīgas Stradiņa universitātes attīstībā lielā nozīme ir sadarbībai ar reģioniem – esam noslēguši sadarbības līgumus ar Daugavpils, Liepājas, Madonas, Preiļu un citām pašvaldībām, lai risinātu aktuālo jautājumu par medicīnas speciālistu trūkumu reģionālajās slimnīcās. Redzot lielo jauniešu interesi par veselības aprūpes speciālistu profesijām, esam gatavi sadarboties ar vietējām skolām, braukt uz reģioniem un iepazīstināt skolēnus ar medicīnas studijām. Ceram, ka šīs sadarbības rezultātā iegūsim vēl vairāk motivētu un zinošu studentu no Vidzemes!" uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis. Filiāles atklāšanā piedalīsies arī RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe un Medicīnas fakultātes dekāns prof. Guntis Bahs.

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš atzīmē, ka ģimnāzijā jau vairākus gadus darbojas Jauno biologu un mediķu skola skolotājas Indras Vēveres vadībā. "Tas ir labs pamats sadarbības izveidošanai ar RSU un Jauno mediķu akadēmijas filiāles dibināšanai. Esam gandarīti, ka Vidzemes reģiona jauniešiem tagad būs iespēja tepat, Valmierā, iepazīties ar mediķa profesiju un saprast, vai tā ir īstais dzīves aicinājums," piebilst A. Skrastiņš.

Jauno mediķu akadēmijas filiālē Valmierā pirmo nodarbību anestezioloģijā un reanimatoloģijā vadīs RSU profesors Indulis Vanags un docents Oļegs Sabeļņikovs. Nodarbībā būs iespēja darboties ar kardiopulmonālās reanimācijas manekeniem, apgūstot pirmās palīdzības iemaņas. Lekciju lasīs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere. Jauniešiem būs iespēja apskatīt neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu.

Nākamajās JMA nodarbībās RSU docētājs Ingus Skadiņš stāstīs par mikrobioloģiju, profesore Gunta Ancāne – par psihosomatisko medicīnu, asoc. profesore Signe Tomsone – par rehabilitāciju, kā arī būs iespēja iepazīt daudzas citas medicīnas nozares RSU docētāju vadībā.