Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības dienā 24. aprīlī, kas notika jau septīto reizi, RSU darbinieki un studenti varēja ziedot asinis un pārbaudīt veselību pie studentu zinātnisko pulciņu pārstāvjiem. Šoreiz 58 donori ziedoja 26,1 litru asiņu – ar šo asins daudzumu var palīdzēt 174 cilvēkiem, jo vienā asins ziedošanas reizē donors var glābt trīs cilvēku dzīvību.

No visiem donoriem 25 bija pirmreizējie donori, kas ir īpaši svarīgi donoru kustības pēctecībai. 24. aprīlī visā Eiropā notika arī akcija Diena bez lifta, kad visi bija aicināti būt aktīviem un izmantot kāpnes lifta vietā.

"RSU Veselības dienās vienmēr ir vērojama liela donoru atsaucība," atzīst Valsts asinsdonoru centra pārstāvis Jānis Vecvagars. "Esam priecīgi, ka ir daudz pirmreizējo donoru un ka lielākā daļa no tiem – studenti, starp tiem arī daudz ārvalstnieku. Aicinām visus studentus arī turpmāk aktīvi iesaistīties donoru kustībā, jo statistikas dati ir neiepriecinoši – Latvijā uz 1000 iedzīvotājiem tikai 1,63 % ir donori (vidēji Eiropā – 3,7 %). Turklāt donoru vidējais vecums pēdējo piecu gadu laikā audzis par pieciem gadiem, kas nozīmē, ka jauni cilvēki visai kūtri iesaistās donoru kustībā."

Lai mudinātu studentus un darbiniekus rūpēties par savu veselību, RSU vestibilā topošie mediķi no Latvijas Medicīnas studentu asociācijas, Neiroloģijas pulciņa un Otorinolaringoloģijas pulciņa, kā arī māszinību studentes pārbaudīja asinsspiedienu, ausu veselību, stresa, miegainības un cukura līmeni, kā arī noteica ķermeņa masas indeksu, diabēta un insulta riskus.

Paldies darbiniekiem un studentiem, kuri RSU Veselības dienā ziedoja asinis!

RSU Veselības diena notiek divreiz gadā – aprīlī un novembrī. Tās mērķis ir mudināt darbiniekus rūpēties par savu veselību, kā arī iesaistīties donoru kustībā.