Video

28. aprīlis ir Pasaules darba drošības un aizsardzības diena, un šajā dienā Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors un Aroda un vides medicīnas katedras asociētais profesors Ivars Vanadziņš atgādina, ka ikviens no mums bez maksas var darīt vairākas lietas, kas palīdz saglabāt un uzlabot veselību.

"Veselību darbavietā uzskatām par pašsaprotamu, kamēr tā ir. Kad tās nav, mēs sākam uztraukties un domāt, kā to atgūt. Pavasaris ir labs laiks, kad padomāt par veselību, tāpēc šis ir īstais brīdis aicināt visus uz pasaulē plaši pazīstamu lietu – veselības veicināšanu darbavietā,” stāsta Rīgas Stradiņa universitātes asoc. prof. Ivars Vanadziņš.

Viņš aicina

• vairāk kustēties, jo vairākums no mums darbavietā par daudz sēž vai par ilgu stāv, un abas lietas ilgtermiņā nav veselīgas,
  • mazāk ēst, bet vairāk dzert ūdeni,
  • sakārtot savu darba vietu.

Padomi veselības saglabāšanai un uzlabošanai

• Brauciet uz darbu ar riteni!
  • Izkāpiet no sabiedriskā transporta kādu pieturu ātrāk un atlikušo ceļu līdz darbam mērojiet kājām!
  • Novietojiet automašīnu tālāk no darbavietas un pāris minūšu līdz darbam ejiet kājām!
  • Lifta vietā izvēlieties kāpnes!
  • Lieku reizi piecelieties no savas darba vietas un izkustieties, piemēram, nevis zvaniet kolēģim, bet aizejiet pie viņa uz blakus kabinetu!
  • Vairāk dzeriet ūdeni!
  • Ēdiet mazāk, jo vairākums no mums ēd par daudz!
  • Sakārtojiet savu darba vietu – sašķirojiet un izmetiet nevajadzīgās lietas, noslaukiet putekļus utt.!
  • Pārliecinieties, vai darba vietas galds un krēsls ir pareizi novietoti!
  • Sēdiet pie datora ērti, atbrīvoti un pareizi (pārliecinieties, vai sēžat tieši pretī datoram, vai nav piespiedu vai šķība poza utt.)!

Galvenais, ka šie ieteikumi neprasa ne centa un to visu iespējams paveikt bez īpašas piepūles. "Kāpt pa kāpnēm – tas nemaksā neko. Vakarā iziet paskriet vai pastaigāties arī nemaksā neko!" smaidot uzsver Ivars Vanadziņš.