Šajā semestrī aizvadīts jau vesels mēnesis, un prātu sāk pārņemt domas par pavasari un atpūtu. Tāpēc Starptautisko sakaru departaments izlēma kopā ar Studējošo pašpārvaldi (SP) un Ārvalstu studentu asociāciju (ĀSA) rīkot virtuālu vilkaču (tautā dēvētu arī par mafijas) spēli, kas ne tikai sniegtu kāroto atelpas brīdi, bet arī vecinātu komunikāciju starp latviešu un ārvalstu plūsmas studentiem.

Spēlē piedalīties tiešsaistē var likties mazliet “piņķerīgi”, tomēr šobrīd platformā Zoom esam pavadījuši jau tik daudz laika, ka nepārtraukta kameras un mikrofona ieslēgšana un izslēgšana vai ziņu rakstīšana vienam konkrētam adresātam nevis visiem, kas pieslēgušies Zoom sanāksmei, nu jau ir tikpat ierasta kā zobu tīrīšana vakarā pirms miega.

Spēlē visu nosaka iztēle un kopīgi izveidots stāsts – radi jaunu tēlu, izdomā jaunus aizbildinājumus, jaunas situācijas un atbildes pārējiem. Varbūt daļa no šī nav studiju laikā obligāti apgūstamās prasmes, bet tieši tāpēc Vilkači ir neformāla spēle, kam pievērsties pēc (vai starp) lekcijām.

Spēlei pieslēdzās 16 Latvijas un ārvalstu studenti; moderatora lomu uzņēmās ĀSA Integrācijas un sporta virziena vadītājas asistents Adam Bott, kurš pusotras stundas laikā novadīja divas spriedzes pilnas spēles, ar kurām dalībniekiem nebija gana. Tie izlēma palikt un turpināt arī tad, kad moderators un daži citi negribīgi atvadījās un devās prom, jo jau kavēja kādu sapulci vai tikšanos.

Tas bija jauns un patīkams vakars, kas sniedza iespēju atpūsties kopā ar citiem. Mācības var kļūt nogurdinošas – ir daudz darāmā, jāatceras visi termiņi un jāgatavojas dažādiem pārbaudes darbiem – un dažkārt nepieciešams kārtīgi izsmieties un nedomāt par darāmajiem darbiem.

Uz tikšanos nākamreiz!