Sociālais darbs

Šogad Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes Zaļajā nedēļā, kas noslēgsies piektdien, 23. oktobrī, notiek lekcijas par to, kas ir veselīgi un kāpēc dzīvot zaļi ir labi, foto konkurss, sporta nodarbības, kā arī asins nodošanas sacensība un daudzas citas aktivitātes. Galvenais Zaļās nedēļas mērķis ir pierādīt, ka veselīgi dzīvot, netērējot daudz naudas, ir iespējams.

Šīs nedēļas sauklis ir "Dot zaļo gaismu veselīgam dzīvesveidam!", aicinot studentus, darbiniekus un absolventus izmantot iespējas, ko mums piedāvā visapkārt – kad nav jātērē lieli līdzekļi sporta zālei un sporta nodarbībām.

Visas nedēļas garumā studenti zaļos kreklos dalīs dārzeņus un augļus un aicinās uz zumbas, aerobikas un jogas nodarbībām RSU Sporta klubā.

Šajā nedēļa notiek arī fotokonkurss Mans skaistais, sportiskais, garšīgais oktobris, kurā studenti iesūta bildes, kas Zaļās nedēļas laikā tiek publicētas Facebook. Konkursā uzvarēs tā bilde, kura būs saņēmusi visvairāk like.

Zaļajā nedēļā, parādot, ka arī veselīgi ir izdevīgi un garšīgi, būs iespēja gatavot kopā ar restorāna 36. līnija līdzīpašnieku un šefpavāru Lauri Aleksejevu, kurš ir klasiskās gastronomijas piekritējs.

asins-nodosana-lead-RSU.jpg

Tā kā šis projekts tiek realizēts kopā ar RTU, RSU izaicina RTU! Zaļajā nedēļā visi RSU studenti un darbinieki tiek aicināti uz Valsts asinsdonoru centru (VADC) ziedot asinis, un nedēļas beigās noskaidrosim, kura augstskola "dod spožāku gaismu veselīgam dzīvesveidam un palīdz citiem kā donori". Plašāka informācija: www.donors.lv

Ja esi 18 līdz 65 gadus jauns, sver ne mazāk par 50 kg, dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu, esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi, esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis, esi pirms tam lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma, šī ir tava iespēja izdarīt kaut ko labu un izglābt kāda cilvēka dzīvību. Turklāt asins ziedošana ir veselīga! Nododot asins, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs.
Donori aicināti ziedot asinis katru darba dienu VADC telpās Rīgā (Sēlpils iela 9). Darba laiki: P: 8.00-19.00, O: 8.00-17.00, T: 8.00-17.00, C: 8.00-19.00, P: 8.00-15.00.

Tiek izsludinātas arī nedēļu ilgas endomondo sacensības, kurās uzzināsim, kurš ir aktīvākais Zaļās nedēļas dalībnieks. Visas nedēļas garumā uzzināsiet interesantus faktus par to, kā ietaupīt un dzīvot veselīgāk. Ceturtdienas nakts orientēšanās arī būs saistīta ar interesantajiem faktiem – pārbaudīsim, cik daudz studenti atceras un vai viņi pārzina RSU korpusus.

Zaļās nedēļas programma

Otrdiena, 20. oktobris

• 16.30 aerobika RSU Sporta klubā
  • 18.30 SCIENCE ROCKS diskusija "Kā protēzes un biomateriāli ietekmē cilvēku" (RTU Zinātniskā bibliotēka, Paula Valdena iela 5)

Trešdiena, 21. oktobris

• 13.00 gatavo ēdienu kopā ar pavāru Lauri Aleksejevu "Gatavojam garšīgi, veselīgi, izdevīgi'' (tiks izvēlēti 12 cilvēki – interesantāko anketu autori) (RSU, Anniņmuižas bulv. 26a, 222./223. kab.)
  • 14.00 Valsts asinsdonoru centra lekcija "Lai dzīvība nepārtrūkst" (RSU, Dzirciema iela 16, B-203.). Lekcijā runās par ziedošanas iespējām un to, kas ir jāzina, ziedojot asinis, kā arī būs informācija par plazmas ziedošanu. Interesentiem būs iespēja doties 40 min. garā ekskursijā uz Valsts asinsdonoru centru.
  • Dienas garumā RSU galvenajā ēkā būs nelielas sacensības, kurās varēs piedalīties ikviens interesents un saņemt balvas.
  • Ceturtdiena, 22. oktobris
  • 13.00 veselības stāvokļa noskaidrošana un mērījumi kopā ar Latvijas Medicīnas studentu asociāciju (RSU, Dzirciema iela 16). Aktivitātes ietvaros būs iespējams noteikt dažādus sava veselības stāvokļa rādītājus, piemēram, pulsu, svaru, asinsspiedienu, glikozes līmeni asinīs.
  • Vakarpusē visi tiks aicināti uz jogu un aerobikas nodarbībām.

Dalīsim studentiem burkānus.

• 19.00 – 20.00 RSU "nakts orientēšanās" (Dzirciema iela 16)
  • Piektdiena, 23. oktobris
  • Noslēgsim Zaļo nedēļu ar kārtīgu rīta rosmi plkst. 9.00 RSU galvenajā ēkā un pēc tam sildīsimies ar tēju un veselīgiem cepumiem.
  • 13.00 uztura speciālistes Dagnes Kantānes lekcija
  • 15.00 RSU estētiskās vingrošanas meiteņu priekšnesums (Dzirciema iela 16)

Uzreiz pēc tam apbalvosim endomondo un konkursa Mans skaistais, sportiskais, garšīgais rudens uzvarētājus.

zalas_nedelas_plakats2015-RSU.jpg