Skolēniem
Pētniecība

Vairāk nekā 700 cilvēku 30. septembrī Zinātnieku nakts pasākumu laikā apmeklēja RSU profesionālās maģistra studiju programmas Veselības psiholoģija otrā kursa studentes Kristīnes Šneideres vadīto darbnīcu Kas ir viltus atmiņa?.

zinatnieku-nakts-rsu-2016-svslf.jpg

Kristīne un viņas divi brīvprātīgie palīgi darbnīcas apmeklētājiem piedāvāja videoprezentāciju par atmiņas pamatprocesiem un viltus atmiņu, bija iespēja veikt divus uzdevumus, lai pārbaudītu spēkus cīņā ar viltus atmiņas lamatām, un kopā ar Kristīni smadzeņu mulāžā sameklēt vietas un laukus, kur mīt mūsu atmiņas un arī viltus atmiņas.

Darbnīcas apmeklētājiem, kuru vidū bija gan jaunieši, gan arī vidēja vecuma cilvēki, visvairāk interesēja, kā uzlabot atmiņu, kā vieglāk atcerēties, kāpēc atmiņa pasliktinās.

Sarunās un diskusijās, skaidrojot un demonstrējot aizritēja stundas. Kristīne par savu debiju Zinātnieku naktī saka tā: "Visa uzmanība bija jākoncentrē, lai atbildētu uz cilvēku uzdotajiem jautājumiem un lai atbildes būtu saprotamas un interesantas."

Tēmai par viltus atmiņām Kristīne pievērsās, izstrādājot pētījumu bakalaura darba ietvaros studiju programmā Psiholoģija. Pašlaik līdztekus studijām profesionālajā maģistra studiju programmā Veselības psiholoģija Kristīne piedalās pētījumā Valsts pētījuma programmas Biomedicīna sabiedrības veselībai (BIOMEDICINE) apakšprojekta Kognitīvās disfunkcijas radīto veselības problēmu izpēte un sloga samazināšana ietvaros, kura realizāciju veic RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras vadošie pētnieki.