Pētniecība
Reitingi

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) SCImago Institutions Ranking 2020 ierindota pirmajā vietā Latvijas augstskolu vidū. RSU ir ieguvusi visaugstāko vērtējumu no visām reitingā iekļuvušajām universitātēm Latvijā.

scimago_logo.jpg

Jaunākajā reitinga izdevumā kopumā ieļautas 7026 institūcijas no visas pasaules. Šajā reitingā RSU ieņem 673. vietu pasaulē. No Latvijas reitingā ir iekļuvušas vēl trīs universitātes: Latvijas Universitāte (ieņem 730. vietu pasaulē), Rīgas Tehniskā universitāte (760. vieta pasaulē) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (845. vieta pasaulē).

Akadēmiskās un pētniecības institūciju sarindošanai reitinga tabulā tiek izmantots kombinētais rādītājs, kas apvieno trīs kritēriju kopas: sasniegumi pētniecības jomā (50 %), inovācijas rezultāti (30 %) un ietekme uz sabiedrību (20 %).

C6344FE9.PNG

RSU vieta pasaulē pētniecības jomā

Institucionālais reitings SCImago Institutions Rankings izvērtē ne tikai universitāšu, bet arī pētniecības institūciju zinātnisko darbību visā pasaulē. Tas tiek publicēts reizi gadā kopš 2009. gada, un to izstrādājusi Spānijas pētniecības organizācija SCImago Lab, kas cieši sadarbojusies ar starptautiskajiem partneriem. SCImago Lab ir izstrādājusi arī plaši zināmo SCImago Journal & Country Rank, kurā iespējams salīdzināt žurnālu un valstu zinātniskos rādītājus, kas iegūti no Scopus (Elsevier B. V.) datubāzē esošās informācijas.

SCImago Institutions Rankings no citiem universitāšu reitingiem atšķiras ar to, ka reitinga veidošanā netiek izmantoti pašu institūciju sagatavotie statistikas dati. Reitings tiek veidots, ņemot vērā datus, kas izgūti no datubāzēm, kurās pieejama informācija par dažādiem zinātniskās darbības rezultātiem (piemēram, zinātniskajām publikācijām un žurnāliem, patentiem), kā arī no platformām, kuras apkopo datus par pētniecības ietekmi uz sabiedrību. Zinātnisko publikāciju un citējumu analīzei tiek izmantota izdevniecības Elsevier veidotā datubāze Scopus, savukārt ar patentiem saistītā informācija tiek analizēta, pamatojoties uz patentu statistikas datubāzē PATSTAT iegūto informāciju.

Plašāk par RSU rezultātiem SCImago Institutions Rankings

Jaunākie SCImago Institutions Rankings rezultāti