Starptautiskā sadarbība

1. decembrī plkst. 16.00 Starptautisko sakaru departamenta organizētajā pasākumā Meet the Ambassador RSU Hipokrāta auditorijā (Dzirciema ielā 16) ar studentiem no Zviedrijas tiksies Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms (Henrik Landerholm).

Zviedru studenti ir otrā lielākā RSU ārvalstu studentu grupa (visvairāk ārvalstu studentu RSU ir no Vācijas). Pašlaik universitātē studē 356 Zviedrijas pilsoņi jeb 20 % no kopējā ārvalstu studentu skaita.

Henriks Landerholms vēstnieka pienākumus Latvijā veic kopš 2013. gada. No 1991. līdz 2002. gadam viņš bija Zviedrijas parlamenta deputāts un vadīja Aizsardzības komisiju. Pēc darba parlamentā H. Landerholms ir bijis Zviedrijas Aizsardzības universitātes (Swedish Defense University) prezidents un Zviedrijas Ārlietu ministrijai pakļautās Miera, drošības un attīstības aģentūras (Swedish Agency for Peace, Security and Development) ģenerālsekretārs. Pirms ierašanās Latvijā vēstnieks vadīja Zviedrijas apvienotos militāros un civilos spēkus Ziemeļafganistānā.

Meet the Ambassador ir Starptautisko sakaru departamenta iniciatīva, kas ieguvusi lielu popularitāti ārvalstu studentu vidū, jo tikšanās laikā ar vēstniekiem studentiem ir iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par aktuāliem jautājumiem izglītībā un starpvalstu attiecībās.