Datu drošības un pārvaldības nodaļas darbības mērķis ir sniegt atbalstu universitātes struktūrvienībām jautājumos, kas saistīti ar personas datu aizsardzību un personas datu apstrādi atbilstoši Vispārīgai datu aizsardzības regulai, Latvijas Republikas spēkā esošajiem tiesību aktiem un universitātes iekšējiem normatīvajiem aktiem

Galvenie uzdevumi

• Sniegt konsultācijas un organizatorisku atbalstu universitātes darbiniekiem par personas datu aizsardzību un personas datu apstrādi
  • Uzturēt un pilnveidot universitātes personas datu aizsardzības sistēmu
  • Koordinēt RSU kā pārziņa personas datu aizsardzības drošības pasākumus un pilnveidot personas datu aizsardzības procesus
  • Organizēt un pārraudzīt RSU darbu personas datu aizsardzības jomā

Darbinieki

Organizē un īsteno darbību atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa regulas (ES) 2016/ 679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti, ar ko atceļ direktīvu 95/ 46/ EK 39. pantam.

Konsultē universitātes darbiniekus, studentus, datu apstrādātājus jautājumos, kas saistīti ar personas datu aizsardzības drošības pasākumiem, un par iespējamiem drošības incidenta gadījumiem ziņo uzraudzības iestādei.

Veic mācības universitātes darbiniekiem u. c. par datu drošības un aizsardzības jautājumiem.

Piedalās personas datu drošības stratēģijas izstrādē un īstenošanā.

Sniedz konsultatīvu un organizatorisku atbalstu universitātes drošības risku identificēšanā, analizē un pasākumu ieviešanā risku mazināšanai un novēršanai personas datu aizsardzībā.

Organizē un pārrauga universitātes darbu personas datu aizsardzības attiecīgās jomās saskaņā ar universitātes iekšējā normatīva akta prasībām.

Saistītās ziņas