Skip to main content
This page is available in Latvian only.

RSU Nukleārās medicīnas klīnika specializējas onkoloģisko slimību diagnostikā ar pozitronu emisijas tomogrāfijas (PET/CT) metodi. PET/CT tehnoloģija ir viena no precīzākajām onkoloģisko saslimšanu diagnostikas metodēm pasaulē, kas ļauj vienas vizītes ietvaros veikt pacientam divus secīgus izmeklējumus – pozitronu emisijas tomogrāfiju un datortomogrāfiju. Abu izmeklējumu rezultātā iegūst cilvēka ķermeņa un orgānu plāna slāņa (0,2–5,0 mm) šķērsgriezuma morfoloģiskus un funkcionālus attēlus. Šie attēli tiek savienoti 3D hibrīdattēlā precīzai funkcionālo pārmaiņu raksturošanai atbilstošajās audu un orgānu struktūrās.

PET/CT sistēmai onkoloģijā nav konkurentu, kas varētu ar līdzvērtīgu precizitāti noteikt audzēju stadiju, novērtēt audzēju dinamikā, laikus diagnosticēt recidīvu, noteikt terapijas efektivitāti. PET/CT sniedz būtisku informāciju staru terapijas plānošanā, palīdzot ieskicēt audzēja apjomus. Visbiežāk PET/CT izmanto  Hodžkina un ne-Hodžkina limfomas, krūts vēža, kolorektālā un plaušu vēža, dzemdes un dzemdes kakla un olnīcu vēža, kuņģa un barības vada vēža, aizkuņģa dziedzera vēža, melanomas un sarkomas gadījumos, kā arī meklējot nezināmas lokalizācijas vēzi u. c.

Patlaban RSU Nukleārās medicīnas klīnika piedāvā izmeklējumus ar radiofarmpreparātu 18F-FDG, kā arī ar inovatīvo 68Ga-PSMA prostatas vēža diagnostikai.

RSU Nukleārās medicīnas klīnikā izveidota stabila, augsti kvalificētu profesionāļu komanda, kas ieguvuši starptautiski atzītu izglītību kodolmedicīnas jomā, kā arī regulāri apmeklē PET/CT kursus un nukleārās medicīnas kongresus visā pasaulē. Klīnikā strādā zinošākās un pieredzējušākās nukleārās medicīnas ārstes Latvijā, kas mācījušās un stažējušās Vācijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un citur. Lai nodrošinātu maksimālu darba kvalitāti, mūsu speciālisti sadarbojas gan ar kolēģiem Latvijā, gan starptautiskā līmenī.

PET/CT izmeklējums RSU Nukleārās medicīnas klīnikā tiek veikts ar ārsta nosūtījumu. Klīnika piedāvā arī urologa un onkologa konsultācijas, kā arī sniedz rekomendācijas citur veiktam PET/CT izmeklējumam (second opinion).