Skip to main content
This page is available in Latvian only.
Studentiem
Stipendijas

Ceturtdien, 7. aprīlī, plkst. 13.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektorāta zālē būs iespēja uzzināt par Pētera Avena labdarības fonda Paaudze stipendiju piešķiršanu medicīnas studentiem. Stipendijas tiks piešķirtas jauno ārstu speciālistu sagatavošanas programmas ietvaros.

Jaunu ārstu speciālistu sagatavošanas programma izveidota ar mērķi risināt speciālistu trūkumu Madonas novada pašvaldības slimnīcā. Izstrādātais projekts paredz sadarbību starp pašvaldību, slimnīcu, augstskolām, kā arī atbalsta fondu, lai tādējādi, savstarpēji vienojoties, rastu risinājumu un slimnīcai piesaistītu jaunos ārstus.

RSU rektors prof. Jānis Gardovskis uzsver: "Jauno speciālistu trūkums reģionos ir ļoti aktuāla problēma mūsu valsts veselības aprūpes sistēmā, un mēs esam gandarīti, ka kopā ar partneriem varam veiksmīgi risināt šo jautājumu. Ar Pētera Avena fondu sadarbojamies jau kopš 2013. gada, kad pediatrijas studentiem tika piešķirtas stipendijas, tāpat arī ar Madonas pašvaldību 2015. gadā noslēdzām sadarbības līgumu. Esam ieinteresēti, lai mūsu medicīnas studenti atrod darbu un veido veiksmīgu karjeru Latvijā, tāpēc veidojam sadarbību arī ar citām pašvaldībām un ceram, ka šāda sistemātiska pieeja palīdzēs risināt jauno ārstu trūkumu reģionos."

Programmas mērķis ir radīt ilgtspējīgu topošo ārstu – medicīnas studentu un rezidentu – motivēšanas sistēmu, kas ļautu Madonas slimnīcu plānveidīgi nodrošināt ar trūkstošajiem ārstiem.

P. Avena labdarības fonda Paaudze izpilddirektors Igors Bass: "Esam gandarīti, ka ar savu atbalstu varam palīdzēt risināt valstij tik nozīmīgu problēmu. Daudz ir runāts par dažādu specialitāšu ārstu trūkumu reģionu slimnīcās, un viens no iemesliem tam ir nepietiekams finansējums. Jaunais projekts ir ļoti labs sadarbības piemērs, kur jautājums tiek risināts, apvienojoties vairākiem partneriem. Uzskatu, ka tas ir labs paraugs, kurā reģionālā slimnīca, izvērtējot, kuri speciālisti ir nepieciešami, strādā pie topošo ārstu piesaistīšanas, pašvaldība nodrošina nepieciešamos sadzīves apstākļus, savukārt fonds sniedz atbalstu, piešķirot stipendijas."

Jaunā projekta turpmākais un lielākais mērķis ir rādīt piemēru šāda veida sadarbībai starp pašvaldībām, slimnīcām, biznesa un labdarības pārstāvjiem arī citiem Latvijas reģioniem, kur ir līdzīga problēma – jauno ārstu speciālistu trūkums.