Semināra mērķis

• Nodrošināt ar informāciju par aktuāliem jautājumiem saistībā ar ķīmisko riska faktoru noteikšanu un novērtēšanu, kā arī jaunajām prasībām attiecībā uz ķīmisko vielu un produktu marķēšanu;

• Nodrošināt informāciju par vispārējām darba aizsardzības aktualitātēm.

Mērķauditorija

Darba aizsardzības vecākie speciālisti, darba aizsardzības kompetentie speciālisti, arodslimību un arodveselības ārsti, u.c. interesenti.

Programmā ietvertās tēmas

• Darba vides ķīmisko riska faktoru ietekmes aktualitāte Latvijā un ES, svarīgākās sekas;
  • Ķīmisko darba vides riska faktoru radītā riska novērtēšanas principi, svarīgākās problēmas;
  • Svarīgākās izmaiņas ķīmisko vielu un produktu Drošības datu lapām un marķēšanai;
  • Biežākie ķīmiskie riska faktori atsevišķās nozarēs;
  • Individuālās aizsardzības līdzekļi aizsardzībai pret ķīmiskām vielām – svarīgākās problēmas un izvēles iespējas;
  • Informācija par darba aizsardzības aktualitātēm Latvijā.

Semināra norises laiks un vieta

2010.gada 26.oktobrī – no plkst. 13.00.-17.00.

Rīgas Stradiņa universitāte, Hipokrāta auditorija, Dzirciema iela 16, Rīga

Tālrunis pieteikumiem un informācijai: 67409139, 26354163

Sertifikāts

Par dalību seminārā tiek izsniegts RSU sertifikāts (4 izglītības stundas).

Dalības maksa

Dalība seminārā ir BEZMAKSAS. Semināra dalībniekiem ir nodrošināti semināra materiāli un kafijas pauze.

Semināra norises laiks un vieta

2010.gada 26.oktobrī– no plkst. 13.00.-17.00.

Rīgas Stradiņa universitāte, 2.auditorijā, Dzirciema iela 16, Rīga

Programma

Laiks

Tēma

Lektors

12.30.-13.00.

Reģistrācija

13.00.-13.10.

Ievads un semināra atklāšana.
Ķīmisko vielu un produktu izplatība un to radītās sekas Latvijā un ES.

Ivars Vanadziņš, Dr.med.,
RSU Darba drošības un vides veselības institūts Ievads

13.10.-13.30.

Ķīmisko riska faktoru izplatība darba vidē Latvijā (Pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā 2009.-2010.” rezultāti). RSU DDVVI Higiēnas un arodslimību laboratorijas datu bāze.

Žanna Martinsone,Mag.sab.ves., Higiēnas un arodslimību laboratorijas vadītāja, RSU Darba drošības un vides veselības institūts

13.30.-14.15.

Ķīmisko vielu un produktu radītā riska novērtēšana, ķīmisko vielu kombinētas iedarbības novērtēšana.

Mārīte Baķe, Dr.med.,RSU Darba drošības un vides veselības institūts

14.15.-15.15.

Svarīgākie ķīmisko vielu radītie riski dažādās nozarēs (kokapstrāde, metālapstrāde, poligrāfija, veselības aprūpe, autoapkope, ķīmiskā rūpniecība u.c.).

Žanna Martinsone, Anita Seile, Ivars Vanadziņš

15.15.-15.30.

Kafijas pauze

15.30.-16.30.

Ķīmisko vielu un produktu likumdošanas principi ES, REACH regulas svarīgākās prasības attiecībā uz darba vidi. Svarīgākās prasības ķīmisko vielu un produktu Drošības datu lapām.
Jaunā ķīmisko vielu un produktu marķēšanas sistēmas GHS un tās ieviešana.

Pāvels Sudmalis, Ms.chem., RSU Darba drošības un vides veselības institūts

16.30.-16.45.

Piemērotu individuālās aizsardzības līdzekļu izvēle darbam ar ķīmiskajām vielām (cimdi, apģērbs, elpošanas ceļu aizsardzības līdzekļi u.c.).

Ivars Vanadziņš, Dr.med.,
RSU Darba drošības un vides veselības institūts

16.45.-17.00.

Diskusijas un jautājumi, ierosinājumi. Jaunumi. Semināra noslēgums.

Visi lektori, dalībnieki