Attālinātā komandas vadība nu jau kļuvusi par ikdienu ikkatram no mums, bet vēl joprojām daudzi sastopas ar izaicinājumiem. Patlaban var droši apgalvot, ka hibrīdas formas darbs ir nākotnes darba vides realitāte. Attālinātais darbs radīja arī stresu un neziņu, apgrūtināja savstarpējo komunikāciju. Vadītājiem bija neziņa par darbinieku sajūtām un motivāciju, par komandas darbu organizēšanu. Lai pielāgotos jaunajai darba videi, ir jāveido jauna koncepta sadarbības modeļi, un tas attiecas gan uz darbiniekiem, gan darba devējiem, kā arī uz vadītājiem, izvēloties jaunus komunikācijas kanālus saziņai ar komandu.

Rīgas Stradiņa universitātes Personāla departaments SAM projekta Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (nr. 8.2.3.0/18/A/011) ietvaros organizē mācības vadības personālam Attālināta darba vadība, izmantojot digitālos rīkus.

Mācību mērķis ir nodrošināt augstākās izglītības institūcijas vadības personāla mācības, lai pielāgotos attālinātā darba vadīšanai – digitalizācijas veiktspējas uzlabošanai.

Mācību saturs

Digitālā transformācija: ietekme uz cilvēku rīcību un komunikācijas dabu, ārējā un iekšējā motivācija

Dr. oec. Valters Kaže / Dr. cand. oec. Ina Gudele

Sagaidāmie rezultāti
  • Zināšanas: iegūt ieskatu digitālās transformācijas procesos un globalizācijas ietekmē uz indivīdu, lēmumu pieņemšanas specifikā informācijas sabiedrībā
  • Prasmes: spēt motivēt auditoriju un darba grupas iesaistei, ņemot vērā dažādu paaudžu īpatnības, informācijas sabiedrības uztveres specifiku un globalizācijas un TIK attīstības ietekmi
  • Kompetences: spēt izvēlēties piemērotāko komunikācijas veidu un digitālos rīkus atkarībā no auditorijas, efektīvi izmantot digitālos rīkus attālinātā darba vajadzībām

Ikdienas komunikācija ar komandu: efektīvas komunikācijas instrumenti digitālajā laikmetā attālinātā un kombinētā darba apstākļos

Dr. sc. administr. Ieva Brence

Sagaidāmie rezultāti
  • Zināšanas: pārzināt MsOffice un MsPowerPoint piedāvātās iespējas vizuālā materiāla sagatavošanai (slaidu šablona koriģēšana, diagrammu, tabulu veidošana un noformēšana, animāciju iestatīšana, fotogrāfiju koriģēšana)
  • Prasmes: prast izmantot MsPowerPoint funkcijas prezentāciju sagatavošanā un rīku Miro efektīvai komunikācijai ar kolēģiem un studentiem
  • Kompetences: spēt izmantot iegūtās zināšanas un prasmes turpmākai attīstībai un darbā ar citiem digitāliem rīkiem

Sociālo prasmju treniņš digitālajā laikmetā attālinātā un kombinētā darba apstākļos Izaicinājumus pārvarot: pašrefleksija «kā pārvarēšu savu izaicinājumu?»

Mg. soc. Kristīne Āboltiņa, personības izaugsmes trenere

Sagaidāmie rezultāti
  • Zināšanas: pārzināt saskarsmes būtības teorētiskos aspektus attālinātā un kombinētā darba apstākļos
  • Prasmes: spēt izmantot sociālās prasmes un pielietot saskarsmes iemaņas sadarbībā ar kolēģiem un studentiem, atšķirt efektīvu un neefektīvu klausīšanos un prezentēšanu, prast pielietot darba snieguma vadības kompetences, strādājot attālināti