Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) šogad rīkojam lekciju ciklu jauniešiem.

6. aprīlī plkst. 16.00 LNB Facebook un YouTube lapā, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Facebook lapā būs skatāma RSU Eiropas studiju fakultātes docētājas un studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītājas Elīnas Vrobļevskas vieslekcija Runas anatomija. Ko atklāj Putina retorika?

Tradicionāli ārpolitikā lielāko nozīmi piešķiram darbiem – reālai rīcībai, kura seko ar mērķi piepildīt valstu, politisko grupu vai citu ieinteresēto pušu intereses. Tomēr līdz ar aktīvas plaša mēroga karadarbības uzsākšanu Ukrainā Krievijas vadībā arvien biežāk tiek jautāts viens jautājums: vai un kā varēja paredzēt šādu Putina rīcību? Brīdī, kad saplūst indivīda un valsts intereses, kā tas ir noticis Krievijā, indivīda retorika ir tā, kas ļauj ieskatīties rīcības priekšvēstnešu redzamajā daļā. Šķetinot Putina sacīto, varam būvēt viņa pasaules redzējuma modeli, kurš kalpo kā ceļa karte pieņemtajiem lēmumiem un īstenotajai rīcībai.

Dalībnieki

Telpa