nov
Konference "HIV / AIDS somatiskie, psihiskie un tiesiskie aspekti"
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
aula

Rīgas Stradiņa universitāte sestdien, 25. novembrī, pulksten 9.00 aulā (Dzirciema ielā 16) organizē konferenci HIV / AIDS somatiskie, psihiskie un tiesiskie aspekti. Tāda konference, kurā saistībā ar HIV / AIDS tēmu vienlaikus piedalās mediķi, juristi un sabiedriskie darbinieki, Latvijā notiks pirmo reizi.

Tā būs iespēja iepazīties ar konkrētām klīniskām situācijām, kuras risinātas Latvijas multidisciplināros stacionāros, noskaidrot psihiatru domas un novērtējumu ārstu, pacientu, piederīgo un citu sabiedrības locekļu savstarpējai komunikācijai, ieteicamajiem uzvedības modeļiem, saskaroties ar HIV / AIDS diagnozi. Būs iespēja arī uzzināt juristu viedokli un skaidrojumu tiesiskajiem jautājumiem HIV / AIDS kontekstā.

Pasaules Veselības organizācija 1996. gadā pasludināja 1. decembri par dienu, kas veltīta cīņai ar HIV / AIDS, ar to uzsverot problēmas nozīmīgumu, pieminot HIV / AIDS upurus un veicinot izpratni par norisēm šajā medicīniski sociālajā jomā.

Kā norāda konferences organizatore RSU Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja profesore Ludmila Vīksna, konferencē vēlamies vērst uzmanību uz indivīdu un sabiedrības emocionālās kultūras attīstību augstāk minētās diagnozes vai slimības kontekstā, jo tieši akadēmiskā vide, medicīnas personāls un tiesību jautājumu speciālisti var ietekmēt sabiedrību. Konferencē būs iespēja diskutēt, iztaujāt un uzklausīt ekspertus. “Ceram, ka ikviens varēs paplašināt un padziļināt savus priekšstatus par jomām, kuras HIV / AIDS ir aktualizējis ne tikai medicīnā, bet sabiedrībā kopumā, piedalīties diskusijā, izteikt un pamatot savu viedokli.”

Konferencē piedalīsies šādi eksperti: RSU profesore A. Krūmiņa, RSU profesors E. Rancāns, RSU profesors M. Taube, RSU profesors A. Vilks, RSU profesore L. Vīksna, LU profesors U. Dumpis, LU asoc. profesore I. Bite, RSU asoc. profesors G. Karelis, RSU asoc. profesors A. Lieljuksis, RSU asoc. profesore I. Ozere, RSU asoc. profesore G. Stūre, RSU asoc. profesore I. Zeltiņa, RSU docente E. Livčāne, biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs A. Veiķenieks un komunikācijas konsultante G. Zvirbule.

Konferenci organizē Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedra sadarbībā ar Psihiatrijas un narkoloģijas katedru un Juridisko fakultāti. Sadarbības partneri ir Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Infektologu un Hepatologu asociācija, kā arī biedrība AGIHAS un akciju sabiedrība Repharm.

Konferencē dalību pieteikuši vairāk nekā 900 interesentu, un tiks organizēta konferences tiešraide. Ar priekšlasījumu uzstāsies mūsu valstī zināmi profesori un vēl ne tik zināmi jaunie speciālisti.

KONFERENCES PROGRAMMA

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, Latvija ir 1. vietā Eiropas Savienībā (ES) pēc jaunatklāto HIV gadījumu skaita uz 100 000 iedzīvotāju, kā arī 1. vietā ES pēc jaunatklāto AIDS gadījumu skaita. Kopš brīža, kad Latvijā tika reģistrēts pirmais HIV pacients, kopumā reģistrēts 7121 HIV pozitīvs cilvēks, no tiem dzīvi – 5368, taču Pasaules Veselības organizācijas aplēses liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā varētu būt vismaz divas reizes lielāks – ap 10 000.

Dalībnieki

Norises vieta