Pārlekt uz galveno saturu

2020. gadā anatomikuma kompleksā esošajā renovētajā vēsturiskā staļļa ēkā savas durvis vērs plašākai sabiedrībai pieejams laikmetīgs RSU Anatomijas muzejs, kur senā anatomiskā kolekcija būs apskatāma mūsdienīgā un multimediālā ekspozīcijā.

Anatomiskās kolekcijas mūsu dienās lielā mērā turpina savu sākotnējo pamatuzdevumu – mācīt anatomiju medicīnas studentiem, tāpat tās saglabājušas arī neparastu, interesi rosinošu objektu statusu. Taču mūsdienās vēsturiskās anatomiskās kolekcijas ieguvušas arī daudz plašāku kultūrvēsturisku kontekstu. Tās stāsta mums ne tikai par cilvēka ķermeni visā tā dažādībā, bet arī par medicīnas izglītības vēsturi, par slimībām, kas, pateicoties medicīnas sasniegumiem, mūsdienās ir retas vai izzudušas, par savādām seno anatomisko preparātu iegūšanas un izgatavošanas metodēm, kā arī par mainīgo attieksmi pret dzīva un miruša cilvēka ķermeni. Tāpat anatomiskās kolekcijas ļauj izsekot tam, kā anatomi, mākslinieki un muzeja kuratori ir sadarbojušies un sadarbojas, vizualizējot un eksponējot anatomiju un patoloģiju.

Uzskatot, ka seno anatomisko kolekciju saglabāšana ir katras vēsturiski atbildīgas universitātes privilēģija, ar Rīgas Stradiņa universitātes aktīvu iniciatīvu 2020. gadā anatomikuma kompleksā esošajā renovētajā vēsturiskā staļļa ēkā savas durvis vērs plašākai sabiedrībai pieejams laikmetīgs RSU Anatomijas muzejs. Vēsturiskā anatomiskā kolekcija, izvietota mūsdienīgā un multimediālā ekspozīcijā, iegūs jaunu, daudzdimensionālu nozīmi, ieinteresējot ikvienu muzeja apmeklētāju.

Turklāt RSU Anatomijas muzejs kalpos ne tikai kā vieta vēsturisko anatomisko preparātu iepazīšanai, bet arī  kā telpa daudzveidīgām sociālām, izglītojošām un akadēmiskām aktivitātēm, sniedzot neparastu un savdabīgu kultūras piedāvājumu visu vecumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Nākotnīte.png
Ieskats topošajā RSU Anatomijas muzejā. Ekspozīcijas dizains: Dd Studio