Skip to main content

RSU Akadēmiskā balle tiek rīkota kopš 2002. gada mācību gada noslēgumā ar domu Finis coronat opus (Rezultāts vainago darbu). Akadēmiskā balle ir kā vainagojums visa gada garumā veiktajam garīgajam un praktiskajam darbam, kas manifestējies balles devīzē Ad honorem artes, scientia, veritas – Par godu mākslai, zinātnei, patiesībai.

2017

2017. gadā RSU Akadēmiskā balle notika 8. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā. Pēc RSU Gada balvas pasniegšanas ceremonija skanēja Ulda Marhileviča dziesmu cikls kopā ar RSU kori Rīga un deju ansambli Ačkups (solisti Aija Andrejeva un Andris Ērglis, mūziķi Dzintars Beitāns, Modris Laizāns un Ivars Kalniņš).

Ballē spēlēja Mirage Jazz Orchestra un dziedāja Agnese Rakovska, Lauris Valters, Kristīne Prauliņa, Atis Ieviņš u. c.

Vadītāji: Dita Lūriņa un Intars Rešetins.

FotoGALERIJA

2016

Akadēmiskā balle notika 19. martā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Tā sākās ar studentu himnu Gaudeamus Igitur un RSU rektora prof. Jāņa Gardovska uzrunu. Pēc tam tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

Svinīgajā ceremonijā uzstājās RSU jauktais koris Rīga un Tautas deju ansamblis Ačkups, veltot savus priekšnesumus aizvadītā gada aktualitātēm Latvijas kultūrā – dzejniekiem Rainim un Aspazijai, komponistam Emīlam Dārziņam, horeogrāfam Uldim Žagatam. Ceremonijas noslēgumā izskanēja Imanta Kalniņa un Raiņa dziesma Jau ziediem rotātas pļavas.

Pēc koncerta viesi tika aicināti uz svētku cienastu Zelta zālē un Baltajā zālē.

Dejas sākās plkst. 20.45 ar polonēzi. Pirmajā deju tūrē muzicēja Nacionālo bruņoto spēku bigbends no Liepājas, pēc tam – Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā (solisti – Aija Vītoliņa un Daumants Kalniņš), uzstājās deju studija Evita un Inteliģences akadēmijas dejotāji.

Otrajā stāvā viesi varēja piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī vērot ūdens kino jeb gleznošanu uz ūdens, un paši iemēģināt roku šajā seno persiešu mākslas tehnikā.

Zelta zālē viesus izklaidēja Atis Ieviņš, muzikālā apvienība The Rock Brothers un DJ Kārlis Ķilkuts. Tai blakus darbojās foto salons.

Ap plkst. 23.00 tika dalīta balles torte.

Balles programmu vadīja Intars Rešetins.

Fotogalerija

2014

Akadēmiskā balle pirmo reizi notika kultūras pilī Ziemeļblāzma. Datums: 12. aprīlis.

Balles oficiālā daļa sākās plkst. 19.00 Lielajā zālē ar RSU rektora prof. Jāņa Gardovska uzrunu un studentu himnu Gaudeamus Igitur. Pēc tam tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

Ar izrādēm Doktors Dulakmārs un Mikromaģija Kamerzālē un vestibilā pie Lielās zāles uzstājās iluzionisti Dace un Enriko Pecolli.

Balles apmeklētājiem bija atvērta pils kafejnīca, un mierīgu noskaņu varēja baudīt ar galdiņiem iekārtotajā sarunu zonā Svinību zālē.

Bija apskatāmas izstāžu zāles, parks un skatu tornis.

Darbojās zīlēšanas salons un Imanta Prēdeļa foto salons.

Plkst. 22.45 tika dalīta balles torte.

Balles programmu vadīja Normunds Rutulis.

Balles dalībniekiem tika nodrošināta autobusa satiksme uz un no kultūras pils Ziemeļblāzma.

Svinīgajā ceremonijā uzstājās RSU jauktais koris Rīga, Tautas deju ansamblis Ačkups un instrumentālā grupa, veltot savus priekšnesumus Rīgai. Plašākai publikai tika prezentēts jaunais kora Rīga disks ar dziesmu cikliem Spuldze un nakts taureņi un Mīlestības dziesmas.

Pēc koncerta viesi tika aicināti uz vīna glāzi un cienastu pils 1. stāva zālēs un kafejnīcā.

Dejas sākās Lielajā zālē plkst. 20.45 ar polonēzi. Pirmajā deju tūrē muzicēja Nacionālo bruņoto spēku bigbends no Liepājas, pēc tam – Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā (solisti – Aija Vītoliņa un Normunds Rutulis), uzstājās deju studija Evita.

Kamerzālē spēlēja muzikālā apvienība Tonick un Mika Dukura grupa, notika deju priekšnesumi un darbojās dīdžejs.

Fotogalerija

2013

Šīs Akadēmiskās balles īpašais viesis bija Raimonds Pauls.

Sagaidot viesus Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā, īpašu noskaņu radīja mūzika un mīmu pāris no jauniešu teātra Brīvo aktieru biedrība

Balles oficiālajā daļā klātesošos uzrunāja rektors Jānis Gardovskis un tika pasniegta tradicionālā RSU Gada balva izcilākajiem studentiem un darbiniekiem astoņās nominācijās.

Pēc svinīgās ceremonijas notika unikāls koncerts, kurā pēc daudziem gadiem atjaunoto Raimonda Paula dziesmu ciklu Spuldze un nakts taureņi izpildīja RSU jauktais koris Rīga un instrumentālā grupa: Pēteris Liepiņš – bass, Reinis Ašmanis – bungas, Raitis Ašmanis – sitamie instrumenti. Diriģente – Zane Zilberte. Solists – Zigfrīds Muktupāvels. Pie klavierēm – Raimonds Pauls. 

Balle notika trīs zālēs vienlaikus. Dejas sākās Lielajā zālē plkst. 21.00 ar polonēzi. Pēc tam tur muzicēja Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā un solisti, grupa Bet Bet, kā arī uzstājās deju studija Evita (vadītāja – Evita Pavasare).

Zelta zālē spēlēja grupas Gain Fast un The Picture, kā arī DJ Kārlis Ķilkuts.

Baltajā zālē darbojās kafejnīca, kur varēja baudīt gaismas un lounge mūzikas spēli. Uz sienām tika demonstrētas videomākslinieka īpaši šim pasākumam radītas projekcijas. Zālē bija novietots ekrāns un emogrāfs, kas, ievietojot pirkstu ierīcē, ļāva izbaudīt sirdspukstu radīto mūziku un mozaīku. Turklāt ikvienam bija iespēja aplūkot savdabīgās ierīces detaļas un uzzināt, kā informācija no sirds, plūstot cauri dažādām ierīcēm, pārtop par mākslas darbu.

Baltajā zālē bija apskatāma arī gleznotāja Alfeja Bromulta simtgadei veltīta izstāde.

Līdztekus visam darbojās zīlēšanas salons un Foto pie Brenča.

Balles programmu vadīja Valdis Melderis.

Fotogalerija

2012

Rīgas Stradiņa universitātes Akadēmiskās balles tradīcija atzīmē 10 gadu ilgu vēsturi.

 • Balvu nominācijā Gada students saņem Medicīnas fakultātes 4. studiju gada students Klāvs Truševskis.
 • Gada ārvalstu students – 5. studiju gada students Massensen Izem Ayati.
 • Gada maģistrants – Eiropas studiju fakultātes studiju programmas Starptautiskās attiecības 2. kursa studente Diāna Potjomkina.
 • Gada rezidents – Tālākizglītības fakultātes studiju programmas Rezidentūra medicīnā reimatologa specialitātes rezidente Anna Mihailova.
 • Gada doktorants – doktora studiju progrogrammas Medicīna 3. studiju gada doktorants Arnis Āboliņš.
 • Gada administrācijas darbinieks – Attīstības un projektu departamenta direktore Ingrīda Kalviņa.
 • Gada zinātnieks – Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras asociētais profesors Edvīns Miklaševičs.
 • Gada docētājs – Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docents Leons Blumfelds.

Pēc ceremonijas notika koncertuzvedums Mīlestības dziesmas (Pētera Butāna mūzika, Friča Bārdas dzeja). Madaras Galviņas horeogrāfija. Diriģente – Evita Taranda. Uzvedumā piedalījās: solisti – Aija Vītoliņa, Ingus Pētersons, RSU jauktais koris Rīga, RSU Tautas deju ansamblis Ačkups, ansamblis Tango Sin Quinto.

Lielajā zālē: polonēze, Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, ansamblis Tango Sin Quinto, dzied Amber un Ingus Pētersons, Vīnes valsi un tango dejoja studijas Evita dejotāji, notika izsole un tika dalīta balles torte.
Zelta zālē muzicēja grupas Bellaccord un Čehols, brīnumus rādīja izluzionisti.
Baltajā zālē – Mirage cafe: Smilšu kino, improvizācijas teātris ImproZoo un Lounge.

Balles programmu vadīja Valdis Melderis. Fotosalonā svētku mirkļus iemūžināja fotogrāfs Jānis Brencis.

Foto

2011

Balles atklāšanas un apbalvošanas ceremonijā Lielajā zālē notika muzikāls 2010./11. gada apskats, koncertā piedalījās RSU koris Rīga , Raita Ašmaņa bigbends, vokālā grupa Ambermusic, Liene Circene, Diāna Pīrāgs, Marko Ojala, Laimis Rācenājs, Andris Ērglis.
Zelta zālē muzicēja grupas Undertango un La Petite Paris.
Baltajā zālē uzstājās grupas Kaža, Vadītājs konduktors, MadDry, Catus Catus.
Balles vadītājs bija Artis Robežnieks.

Šā gada ballē tika turpināta Ziemassvētkos iesāktā Labdarības misija, ziedojot tiem, kuriem jāpalīdz. Apmeklējot mākslas salonu balles laikā, ziedojums un maksa gan par fotografēšanos, gan arī par portretu, kuru veidoja mākslinieces Agnija Ģērmane un Agnese Rolava, nonāca rehabilitācijas centra Vaivari mazajiem pacientiem – bērniem ar īpašām vajadzībām. Ziedojumu urnā nonāca arī pēdējā šampanieša izsolē pulksten 23.00 savāktie, kā arī citi ballē ziedotie līdzekļi. Līdzekļi tika vākti rehabilitācijas centra Mākslas un mūzikas terapijas kabineta aprīkošanai ar specializētajām rotaļlietām.

Foto

2009

Šā gada RSU Gada balvas pasniegšanas ceremonijas muzikālais notikums bija Karla Orfa kantātes Carmina Burana koncertuzvedums RSU kora Rīga, RSU Tautas deju ansambļa Ačkups un mūziķu izpildījumā. Pēc ceremonijas muzicēja Raita Ašmaņa orķestris, uzstājas IGO un grupa The Hobos. Baltajā zālē norisinājās dažādas studējošo aktivitātes, uzstājās grupa Astro’n'out un atraktīvie Stendera ielas zēni.

 • Balvu Gada zinātnieks saņēma Anatomijas un antropoloģijas institūta Biomehānikas laboratorijas profesors Vladimirs Kasjanovs
 • Administratīvā personāla Gada balvu saņēma Kursu daļas vadītāja Dainuvīte Vītola
 • Akadēmiskā personāla  Gada balvu saņēma Kursu daļas Ķīmijas kursu pasniedzēja Vita Nagliņa
 • RSU Gada doktorantes balvu saņēma jaunā pediatre Dace Zavadska
 • Balvu Gada rezidents – Ķirurģijas specialitātes 5. studiju gada rezidente Inga Melbārde-Gorkuša
 • Savukārt par Gada maģistrantu kļuva Eiropas studiju fakultātes Starptautisko attiecību studiju programmas students Mārtiņš Daugulis
 • Gada studente – Medicīnas fakultātes 6. kursa studente Kristīne Zivtiņa
 • Studējošo pašpārvaldes Gada balvu saņēma rektora padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Bernāts

Programmu vadīja Inese un Andris Tauriņi.

2008

Notika Mārtiņa Brauna dziesmu koncerts ar kori Rīga un grupu Keksi. Koris izpildīja Mārtiņa Brauna un Ulda Bērziņa RSU veltīto dziesmu Vecā, labā Alma Mater, kas iecerēta kā Rīgas Stradiņa universitātes himna.

 • Balvu Rīgas Stradiņa universitātes Zinātnes Gada balva 2008 saņēma Bioķīmijas laboratorijas kolektīvs un laboratorijas vadītājs Andrejs Šķesters
 • Akadēmiskā personāla  Gada balvu 2008 saņēma Valodu centrs
 • Administratīvā personāla Gada balvu 2008 saņēma Benita Kukleja
 • Balvu Rīgas Stradiņa universitātes Gada Students 2008 ieguva Andrejs Ivanovs
 • Balvu Gada maģistrants 2008 saņēma Una Aleksandra Bērziņa
 • Balvu Gada rezidents 2008 saņēma bērna pneimonologa specialitātes rezidente Jana Pavāre
 • Par izcilām sekmēm, aktīvu zinātnisko un sabiedrisko darbu Dekānu atzinības balvu saņēma Jasanta Kodituvaku (Jasantha Kodithuwakku)
 • Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes Gada balvu 2008 saņēma Augstākās izglītības fonda grāmatvede Ligita Lūka
 • Par Gada doktorantu 2008 kļuva Ainārs Stepens

Uzrunu teica Norvēģijas Rezerves virsnieku asociācijas pārstāvis Baltijā Eriks Irgens.

Ballē uzstājās: Ingus Pētersons, Ieva Kerēvica un grupa Keksi, Mārtiņš Brauns un Niks Matvējevs, Štrausa stīgu kvartets, seno deju grupa Ballare, grupa Red Bee, DJ Carlo.

Balli vadīja Mārtiņš Brūveris.

2007

Balle bija arī kā svinīgs noslēgums diviem nozīmīgiem RSU pasākumiem – ikgadējai zinātniskajai konferencei un RSU Goda doktoru Jāņa Stradiņa, Jāņa Dūmiņa un Valda Birkava inaugurācijas ceremonijai.

Balles muzikālais notikums bija komponista Riharda Dubras garīgās oratorijas Cantus in aeternum atskaņojums simfoniskā orķestra, RSU kora Rīga un solistu izpildījumā, izcilā diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Oratorija tika komponēta iepriekšējā gadā speciāli korim Rīga un Eiropas Medicīnas studentu koru festivālam Rīgā.

Rīgas Stradiņa universitātes Gada balvas 2007:

Līga Dermaka – Gada students, Dace Zavadska – Gada rezidents, Jānis Jušinskis – Gada doktorants.

Piemiņas balvas:

Kitijai Kursai, Aleksandram Zlatopoļskim, Dacei Dimzai, Andrejam Ivanovam, Madarai Kreilei, Ilzei Maldupai, Jutai Martinovai, Olgai Deičmanei, Ingrīdai Birzniecei, Madarai Kapeniecei, Katrīnei Morkānei, Sanitai Karālei, Jānim Brūzītim.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja Jānis Tomels.

Pēc ceremonijas muzicēja deju orķestris Aivara Gudrā vadībā, vakara gaitā uzstājās solisti Olga Rajecka, Uģis Roze, Modris Laizāns, iluzionisti, mīmi, profesionāli deju pāri un citi viesmākslinieki. Zelta zālē par noskaņu rūpējās DJ Karlo, norisinājās dažādas studējošo saviesīgas aktivitātes.

Pasniedza balvas:

Cantus in aeternum komponistam Rihardam Dubram, pirmajam Rīgas mēram – ārstam Jānim Birkam.
2006

Šī gada Akadēmiskā balle notiek 55. jubilejas zīmē. 1950./51. bija pirmais patstāvīgais akadēmiskais gads mūsu augstskolā (toreiz – Rīgas Medicīnas institūtā). Toreiz tika dibināti trīs senākie RSU kolektīvi: Tautas deju ansamblis Ačkups, jauktais koris Rīga un Studentu zinātniskā biedrība. Jubilejas atzīmēja svinīgajā ceremonijā un ar nelielu koncertu balles sākumā.

Gada balvas saņēma:

Gada students – Valdis Pirsko, Gada rezidents – Anda Kadiša, Gada doktorants – Signe Tomsone, Gada balvu par 55 nostrādātiem darba gadiem augstskolā piešķīra Ausmai Matusēvičai.

Vakara programmu vadīja RSU students Kaspars Zlidnis.

Pēc ceremonijas deju mūzikas šedevrus atskaņoja Raita Ašmaņa bigbends, solisti Ieva Kerēvica, Laimis Rācenājs, Normunds Rutulis un citi viesi.

Zelta zālē muzicēja studējošo vidū populāras grupas H2O, Ēnas, Gain Fast, kuru mūziķi studē RSU.

Pateicības balvas tika pasniegtas:

Ievai Vītiņai – jauktā kora Rīga Gada balva; Gatim Klaucānam – TDA Ačkups Gada balva; Andrejam Ivanovam – Studentu zinātniskās biedrības Gada balva.

Piemiņas balvas tika pasniegtas: Sarmītei Plaudei, Elitai Treilonei, Zanei Zilbertei, Evitai Tarandai, Lindai Piekusei, profesoram Jānim Dūmiņam.

2004

Par balles goda viesiem RSU Eiropas studiju fakultātes studenti bija lūguši Sandru Kalnieti un Medicīnas fakultātes militārās medicīnas studenti – Zviedrijas Karalistes aizsardzības atašeju pulkvedi Ulf Persson.

Gada labākie studenti 2003./04. akadēmiskajā studiju gadā bija:

 • Reinis Vilšķērsts (Farmācijas fakultāte);
 • Zanda Raiskuma (Eiropas Studiju fakultāte);
 • Kanādas pilsone Gouthami Gangadharan (Stomatoloģijas fakultāte);
 • Gada rezidents – Solvita Selderiņa (laboratorijas ārsta specialitāte);
 • Gada doktorants – Arvīds Irmejs.

Tika apbalvoti arī aktīvākie RSU studentu organizāciju locekļi – Sporta kluba, Studējošo pašpārvaldes, Studentu zinātniskās biedrības, kora Rīga un Tautas deju ansambļa Ačkups izvirzītie pārstāvji.

Balli vadīja Nauris Puntulis. Programmā – pasaules deju mūzikas šedevri, dziesmas no populārām izrādēm, mūzikliem, filmām. Par mūziku rūpējās Jaunais Rīgas kamerorķestris (diriģents – Viesturs Gailis).

Solisti – Jolanta Gulbe, Nauris Puntulis, Jānis Stībelis, Ivars Pētersons un Latvijas izcilākie instrumentālisti – Madars Kalniņš, Deniss Paškēvičs, Raimonds Macats, Norberts Skraucis, Ainis Zavackis, Ingus Feldmanis, Eduards Glotovs

2003

Tika apbalvoti četri izcilākie pēdējo kursu studenti, kuri katrs savā nozarē sasnieguši teicamus panākumus gan studijās, gan zinātniski pētnieciskajā darbā:

 • Kaspars Stāmers (Stomatoloģijas fakultāte),
 • Jūlija Jeganova (Eiropas studiju fakultāte),
 • Inta Macāne (Pēcdiploma izglītības fakultāte),
 • Gowry Kathirawetpillai (Ārzemju studentu nodaļa, Medicīnas fakultāte).

2003. gada ballē vienošanos par sadarbību tika noslēgta ar invalīdu un viņu draugu biedrību Apeirons un tās prezidentu Ivaru Balodi. Jau pavisam drīz notika vairāki kopīgi pasākumi – lekcijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, studentu dalība ratiņkrēslu deju nometnē, akcija studentiem, kad viņi var iesēsties ratiņkrēslā. Šis bija starptautiskais invalīdu gads. Tā kā RSU izglītību iegūst nākamie ergoterapeiti, šāda sadarbība bija loģisks RSU studentu interešu turpinājums.

Balles goda viesis bija kontradmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Dejas tika atklātas ar polonēzi, ko spēlēja Latvijas Filharmonijas kamerorķestris, bet balles turpinājumā muzicēja orķestris kopā ar Laimi Rācenāju, pēc tam – Pits Andersons ar grupu. Vakaru vadīja aktieris Harijs Spanovskis.

Notika sporta deju kluba Evita paraugdemonstrējumi.

Gatavojoties ballei, ar ieejas karti bez maksas bija iespēja apmeklēt deju kursus. Polonēzi, Vīnes valsi, lēno valsi, diskofoksu varēja apgūt profesionālas dejotājas Evitas Pavasares vadībā.

2002

Tika apbalvoti trīs izcilākie studenti, kas katrs savā nozarē ir sasnieguši teicamus rezultātus – Andra Dērveniece (Pēcdiploma izglītības fakultāte), Aleksejs Kontijevskis (Farmācijas fakultāte) un Oskars Cēris (Eiropas integrācijas institūts).

Tā kā 2002. gadā RSU bija cieša sadarbība ar Gaujas Nacionālo parku, tika noslēgta vienošanās par studentu un darbinieku labprātīgām un labdarīgām aktivitātēm Gaujas Nacionālā parka attīstībā.

Ballē tika aicināti piedalīties vēstnieki un sabiedrības pārstāvji. Tās goda viesis bija Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš ar kundzi Irmu Kalniņu, kā arī Kalmāras Universitātes docētājs Jan Sjolin no Zviedrijas, kas savā laikā bija Eiropas Integrācijas institūta dibināšanas idejas līdzautors un atbalstītājs.

Jau iepriekš Rihtera deju skola nodrošināja iespēju deju kursos apgūt polonēzi un klasiskās dejas, bet Dr. Iveta Ķestere nolasīja interesentiem lekciju par uzvedību un ģērbšanās stilu saviesīgos pasākumos, jo RSU absolvents ir ne tikai profesionālis un speciālists, bet arī sabiedrības cilvēks, kam uzvedības etiķetes ievērošana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa.

Programmu vadīja Juris Žagars.

Muzicēja LMA studentu Jaunais Rīgas kamerorķestris Viestura Gaiļa vadībā, uzstājās Rīgas cirka un citi mākslinieki.