Gribu aizstāvēt valsti ietekmējošie faktori un aktori: Latvijas, Lietuvas un Taivānas gadījums (WILLDEF)

Projekta/līguma nr.
LV-LT-TW/2023/4
Projekta finansējums
165 141,00 EUR, tai skaitā finansējums RSU aktivitātēm 54 857,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2022. - 31.12.2024.

Apraksts

Kopā ar Viļņas Universitāti Lietuvā un Academia Sinica Taivānā projekts pēta gribas aizsargāt valsti problemātiku Latvijā, Lietuvā un Taivānā. Cik augsta vai zema ir iedzīvotāju gribai aizstāvēt savu valsti? Kādi ir faktori un spēlētāji, kas šo gribu ietekmē? Kādas līdzības un atšķirības ir novērojamas Baltijā un Taivānā? Kādas mācības šīs valstis var gūt viena no otras? Kādu pienesumu šie gadījumi dod teorētiskajās diskusijās par iedzīvotāju attieksmi pret valsti?

Projekta ietvaros tiks veikti socioloģiskie pētījumi un intervijas, kā arī tiks organizētas publiskas diskusijas. Pētījuma secinājumi tiks publicēti zinātniskos žurnālos. Projekta noslēgumā tiks prezentēta grāmata – zinātniska antoloģija.

Projekta īstenošanu koordinē un vada RSU Politikas zinātnes katedra sadarbībā ar Ķīnas Studiju centru. Pētījumā iesaistītas zinātnieku grupas Dr. Māra Andžāna (Rīgas Stradiņa universitāte, Latvija), Dr. Aines Ramonaites (Ainė Ramonaitė, Viļņas Universitāte, Lietuva) un Dr. Nika Liņa (Nick Lin, Academia Sinica Politikas zinātnes institūts, Taivāna) vadībā.

Projekta dalībnieki no RSU

Projekta sadarbības partneri