Kredītpunkti / ECTS:7 / 10.5
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; Zāļu formu tehnoloģija

Studiju kursa mērķis ir sniegt iespēju apgūt aptiekas zāļu formu gatavošanas teorētiskos pamatus un praktiskās iemaņas un prasmes, kas nepieciešamas dažādu zāļu formu gatavošanai aptiekā.

Neorganiskā ķīmija, organiskā ķīmija, fizikālā farmācija, matemātika, augu un dzīvnieku bioloģija, farmakognozija, mikrobioloģija, farmācijas ķīmija.

Pēc sekmīga studiju kursa apgūšanas students:
1. Pārzinās aptiekas zāļu formu gatavošanas teorētiskos pamatus.
2. Spēs sniegt atbildes uz jautājumiem par zāļu formu pagatavošanas gaitu aptiekā.
3. Spēs izskaidrot un pamatot sastāvdaļu pievienošanas kārtību katrai zāļu formai.

Studiju kursa apguves rezultātā students pratīs:
1. izmantot zāļu formu tehnoloģijas metodes, zāļu izgatavošanai aptiekas apstākļos;
2. gatavot pietiekoši ātri un kvalitatīvi dažādas zāļu formas;
3. novērtēt pagatavoto zāļu formu kvalitāti un paskaidrot to lietošanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi gatavot aptiekā zāles pēc individuālām receptēm.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Farmācija, FF6MaģistrsObligātsDžamila Romančuka, Olga Kiseļova