Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sabiedrības veselība

Studiju kursa mērķis ir vērsts uz to, ka students veic pētījumu izvēlētajā veselības zinātnes vai medicīnas zinātnēs saistībā ar uzturzinātnes problemātiku, kura rezultāti apliecina sekmīgu bakalaura studiju programmas apguvi un spējas radoši strādāt šajā jomā, ir izklāstīti atbilstoši zinātniskās objektivitātes, argumentācijas un ētikas prasībām labā literārā valodā un izmantojami zinātnē un praksē. Bakalaura darba struktūru nosaka darba temats un tips (piem., teorētisks vai eksperimentāls pētījums).

Sekmīgi apgūti studiju kursi.

Pamatzināšanas par pētnieciskā darba izstrādi.

Sekmīgi apgūstot šo kursu, studenti attīstīs savas prasmes patstāvīgu pētījumu veikšanā un spēs parādīt:
1. Izpratni par pētījumu veikšanas organizāciju;
2. Iemaņas patstāvīgā pētniecībā uzturzinātnes problēmās, kas ietver pētījuma tēmas izvēli un pamatojumu, mērķu un uzdevumu izvirzīšanu, pētījuma jautājuma formulēšanu, pētījuma datu ieguves un analīzes metodes izvēli, zinātniskās literatūras atrašanu, zinātniskā pētījuma uzrakstīšanu un noformēšanu, pētījuma prezentācijas un diskusiju prasmes.

Izpratne par pētnieciskā darba izstrādi;
Darba prezentācijas un pasniegšanas iemaņu pilnveide;
Spēja patstāvīgi analizēt un prezentēt pētnieciskā darba rezultātus;
Izpratne par pētniecības aktualitātēm veselības zinātnē un uzturzinātnē ;
Bakalaura darba plānojuma izstrāde;
Pētnieciskā projekta pieteikuma sagatavošanas principi;
Iemaņas darbam grupās un individuāli;
Iemaņas nodrošināt komunikāciju ar sabiedrību par pētījumiem.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFU8BakalaursObligātsLolita Vija Neimane, Nelda Karpenska-Allaža, Eva Kataja, Līga Ārente, Laila Meija, Olga Ļubina, Anna Lece, Ksenija Nikolajeva, Jānis Leitis, Māra Kampara, Liene Sondore, Inese Siksna, Līva Aumeistere, Andis Brēmanis
Uzturs, RFUN8BakalaursObligātsLolita Vija Neimane