Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Kursa mērķis ir sniegt studentiem padziļinātas zināšanas par Baltijas valstu aizsardzības un drošības politikas uzstādījumiem, izaicinājumiem un iespējāmiem, fokusējoties uz pašreiz tās rīcībā esošajiem sadarbības un ietekmes instrumentiem. Kursa laikā tiks diskutēts par Baltijas valstu aizsardzības politikām, savstarpējo mijiedarbību un nozīmi plašākos formatējumos - ES, EDSO, NATO.

Vispārējas zināšanas par drošības politikas jautājumiem un Baltijas valstu aizsardzības politiku attīstību.

Pabeidzot šo kursu, studentiem būs padziļinātas zināšanas un izpratne par aktuālajiem Baltijas valstu drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, to perspektīvām, vēsturisko attīstību, izaicinājumiem un iespējamajiem risinājumiem. Tāpat kursā tiks pilnveidotas zināšanas par ārējo faktoru (it īpaši NATO, ES, sabiedroto un pretinieku) ietekmi uz kopējo Baltijas valstu aizsardzības un drošības politikas attīstību.

Kursa laikā tiks pilnveidotas diskutēšanas, negociācijas, analītiskās izziņas un argumentācijas prasmes.

Orientēšanās Baltijas valstu drošības un aizsardzības politikas aktuālajos jautājumos.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas, SE4BakalaursIerobežota izvēleMārtiņš Vargulis