Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politikas zinātne

Sniegt zināšanas par Baltkrieviju, tās vēsturi, politiku, ekonomiku, kā arī ģeopolitikas ietekmi uz šiem aspektiem. Kursa mērķis ir atspoguļot savstarpējo mijiedarbību starp starptautisko, reģionālo un vietējo politiku, izmantojot Baltkrieviju un tās sarežģīto valstiskumu kā piemēru/līdzekli.

Vispārīgas zināšanas par starptautisko attiecību teorijām un metodēm, kā arī vispārējas zināšanas par Baltkrieviju un to aptverošo reģionu.

Izmantojot studiju kursā sniegtās zināšanas, studenti identificēs Baltkrievijas vēstures attīstības izaicinājumus līdz mūsdienām. Studenti raksturos Baltkrievijas iekšpolitisko problemātiku un priekšnoteikumus A. Lukašenko nākšanai pie varas Baltkrievijā. Studenti izskaidros Baltkrievijas ārpolitiskos izaicinājumus reģionālā un starptautiskā kontekstā, it sevišķi attiecību veidošanā ar ES un Krieviju. Analizēs Baltkrievijas nākotnes attīstības scenārijus un prognozēs Baltkrievijas iekšpolitisko un ārpolitisko vektoru attīstību nākotnes perspektīvā.

Studējošie lasīs un kritiski analizēs un izvērtēs studiju kursā piedāvātos informācijas avotus par Baltkrievijas vēsturi, iekšpolitiskajiem procesiem un to ietekmi uz valsts ārpolitiku un nākotnes attīstības scenārijiem. Studenti argumentēs un pamatos savu pozīciju konkrētos jautājumos par Baltkrievijas iekšpolitiku (piemēram, deviņdesmito gadu loma A. Lukašenko nākšanā pie varas) un ārpolitiku (piemēram, Baltkrievijas attiecības ar ES, Krieviju un ASV), kā arī vēstures attīstību (piemēram, kuros posmos un kā veidojusies baltkrievu nacionālā identitāte). Patstāvīgi rakstot esejas un referātu, studenti analizēs alternatīvus literatūras avotus un ievāks informāciju par atšķirīgiem viedokļiem konkrētās problēmas kontekstā, piedāvās risinājumus konkrētas rakstu darbā aplūkotās problēmas attīstībai, demonstrēs spēju patstāvīgi izdarīt secinājumus un modelēs jaunus Baltkrievijas iekšpolitikas un ārpolitikas attīstības scenārijus.

Studējošie argumentēs problēmas cēloņus (piemēram, A. Lukašenko varas pozīcijas nosaka izteikta varas struktūru personalizācija).
Studējošie izskaidros Baltkrievijas iekšpolitiskos un ārpolitiskos procesus, balstoties vēsturiskā pieredzē.
Studējošie demonstrēs pozīciju par savu viedokli konkrētā ar Baltkrievijas iekšpolitiku un/vai ārpolitiku saistītā jautājumā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Krievijas un Eirāzijas studijas, RESMeng2MaģistrsIerobežota izvēleElizabete Elīna Vizgunova-Vikmane
Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, IGDMeng2MaģistrsIerobežota izvēleElizabete Elīna Vizgunova-Vikmane
Starptautiskās attiecības un diplomātija, SEDM2MaģistrsIerobežota izvēleElizabete Elīna Vizgunova-Vikmane