Kursa vadītājs:Ilze Akota
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Ķirurģija

Iegūt zināšanas bērnu ķirurģiskajā stomatoloģijā; panākt lai students apgūst iemaņas zobu, mutes, sejas un žokļu un ar tiem saistīto audu patoloģiju, diagnostiku un ķirurģisku ārstēšanu, lai droši uzsāktu patstāvīgu zobārsta praksi ar bērnu vecuma pacientiem pēc augstskolas beigšanas.

Uzsākot studiju kursu (vai studiju kursa semestri) jābūt sekmīgi nokārtotiem visiem iepriekšējos studiju semestros atbilstošajā studiju plānā (D1 forma) paredzētajiem pārbaudījumiem.
Zināšanas par anatomiju, diagnostisko radioloģiju, fizioloģiju, mikrobioloģiju, ģenētiku, vispārējo ķirurģiju, pediatriju, bērnu zobārstniecību, orālo patoloģiju, ortodontiju, mutes, sejas un žokļu ķirurģiju, kā arī komunikācijas prasmes.

Studenti atpazīs mutes, sejas un žokļu patoloģijas īpatnības un spēs aprakstīt ārstēšanas metodes bērniem. Iegūs vispārējas zināšanas par sedāciju bērniem.

Studenti iegūs prasmes identificēt patoloģiju sejas un žokļu apvidū, noteikt nepieciešamību nosūtīt pacientu ārstēšanai pie dažādiem speciālistiem, veikt vienkāršas procedūras mutes dobuma ķirurģijā bērniem (ekstrakcijas, incīzijas, dentoalveolāras operācijas), iegūs komunikāciju prasmes ar vecākiem un bērniem.

Students spēj komunicēt un klīniski izmeklēt pacientu bērnu vecumā un diagnosticēt pataloģiju, argumentēti pielietot pacientam individuāli piemērotus sāpju un raižu noņemšanas paņēmienus, spēj pamatot un pielietot mutes ķirurģijas sadaļai nepieciešamās zināšanas un prasmes – eksodontijā, dentoalveolārajā ķirurģijā, veikt iespējamo komplikāciju profilaksi un ārstēšanu.
Būt kompetentam par mutes, sejas un žokļu rajona saslimšanu un traumu diagnostiku un ārstēšanas metožu izvēli ētiskajā praksē, ievērojot attiecīgos noteikumus un ierobežojumus, nozīmējot pacientam ārstēšanu, vai nosūtot pie attiecīgā speciālista. Būs kompetenti dažādu patoloģiju diagnostikas un ārstēšanas metodēs bērniem mutes, sejas un žokļu apvidū.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, SSNSF8MaģistrsObligātsIlze Akota, Ilze Šalma, Mārtiņš Lauskis, Aleksandrs Grišuļonoks, Julianna Muceniece, Ilze Prikule
Zobārstniecība, ZF8MaģistrsObligātsIlze Akota, Ilze Šalma, Aleksandrs Grišuļonoks, Mārtiņš Lauskis, Andris Bīgestāns, Jana Šveca, Egils Korņevs