Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt zināšanas par būtiskām biopolitikas idejām kā konceptuālu pieeju Krievijas un Eirāzijas studiju izpētei; dot ieguldījumu studentu analītisko iemaņu veidošanā, analizējot īpašu politiku un gadījumu izpēti saistībā ar biopolitisko praksi postpadomju / postkomunistiskajās valstīs.

Vispārējas zināšanas par Starptautisko attiecību metodēm un teorijām, kā arī vispārējas zināšanas par pamata jautājumiem politikas zinātnē.

Studenti izpratīs biopolitikas un biovaras jēdzienus un tos pielietos aktuālo Austrumeiropas sociālpolitisko procesu analīzē. Izskaidros biopolitikas un biovaras konceptus Austrumeiropas un Eirāzijas attīstībā retrospektīvi. Studenti atšķirs biopolitikas un biovaras jēdzienu novirzienus.

Studenti pētīs biopolitikas un biovaras izpausmes Austrumeiropā un Eirāzijā kopumā, kritiski atlasot informācijas avotus, prezentējot savus secinājumus un par tiem debatējot ar docētājiem un kursabiedriem. Studenti argumentēti un padziļināti skaidros biopolitikas un biovaras dinamiku, modelēs biopolitikas un biovaras ietekmi un lomu kursā apskatāmajiem reģioniem.

Studenti izvērtēs un argumentēti pamatos biopolitikas un biovaras vēsturiskās un mūsdienu attīstības tendences, kā arī ietekmi uz konkrētajiem reģioniem un nākotnes perspektīvām. Studenti modelēs un paredzēs iespējamos biopolitikas un biovaras attīstības nākotnes scenārijus un to ietekmi uz Austrumeiropas valstu tālāko pārvaldību.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.