Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt kritiskas zināšanas par Centrālāzijas iekšējo īpašību, reģionālās programmas un starpnozaru sadarbības savstarpējo saistību ar ārpus reģiona dalībniekiem, jo īpaši ar Krieviju, Ķīnu, ES un ASV apvienoto pieeju, kas palīdzēs labāk saprast, kā šo faktoru kombinācija veicina starptautisko (ne)kārtību, īpaši Eirāzijā.

Vispārīgas zināšanas par ģeopolitiku un ģeostratēģiju; starptautiskās attiecības un drošības arhitektūra; Amerikas Savienoto Valstu, Krievijas un Ķīnas loma pasaules politikā.

Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par Kazakhstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu, Uzbekistānu un Turkmenistānu – kā par šo valstu iekšpolitiskajiem, tā arī ārpolitiskajiem procesiem un ārēju lielvaru iesaisti reģionā, jo īpaši Krievijas un Ķīnas Tautas Republikas lomu, – studenti raksturos konkrētu spēlētāju ietekmi uz šo valstu iekšējo un ārējo dinamiku.
Studenti valstu aktuālos iekšpolitiskos notikumus analizēs arī Latvijas sadarbības ar Centrālāzijas valstīm, ņemot vērā Latvijas aktivitāti šajā virzienā 2000-gados, kontekstā.

Strādājot ar dažāda veida informācijas avotiem, studenti atlasīs atbilstošos avotus, atšķirot sekundāros un primāros, kā arī subjektīvus un objektīvus materiālus, kritiski izvērtējot informācijas ticamību, ņemot vērā kursā apskatīto valstu politiskās iekārtas ietekmi uz oficiālo informāciju.
Strādājot individuāli, studenti pilnveidos ne vien analītiskās prasmes, bet arī laika plānošanas un darbu prioritizēšanas prasmes.
Strādājot ārvalstu docētāju vadībā, studenti attīstīs prasmes darboties starptautiskā komandā un starpkultūru vidē.
Izstrādājot individuālus un grupu darbus, studējošie mutvārdos un rakstiski identificēs, salīdzinās un novērtēs alternatīvus argumentus un viedokļus, formulēs, skaidros un argumentēs savu viedokli par kādu Centrālāzijas iekšpolitisko vai ārpolitisko problēmu.

Studējošie izstrādās referātu, balstoties starpdisciplinārā zinātniskajā literatūrā, analizējot Centrālāzijas iekšpolitiskos un ārpolitiskos jautājumus.
Studējošie novērtēs kompleksu problēmu starpdisciplināro raksturu un kombinēs dažādu nozaru pētniecības rezultātus un metodes analizējot kompleksas problēmas.
Pēc studiju kursa apguves studenti izpratīs dažādu notikumu mijiedarbības ietekmi uz pašreizējo situāciju reģionā, kur sadarbība ir iepalikusi sāncensībai un konfliktiem.
Caur šo studiju kursu studenti, kas šādu iespēju izvēlēsies, varēs padziļināti sagatavoties Erasmus+ apmaiņai Kirgizstānas Nacionālajā universitātē Biškekā, kam būs nepieciešamas papildus kursā apgūstamās kompetences.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.