Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Mērķauditorija:Psiholoģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija

• Iegūt vispārēju sistematizētu priekšstatu par cilvēka ķermeņa uzbūvi un funkcijām;
• Veidot izpratni par cilvēku kā vienotu sistēmu, tā mijiedarbību ar apkārtējo vidi;
• Apgūt zināšanas par cilvēka organisma funkcijām un regulācijas mehānismiem, kā arī iegūt priekšstatu par galvenajiem patoloģiskajiem procesiem, biežāko saslimšanu etioloģiju un patoģenēzi;
• Apgūt zināšanas par veselības veicināšanu, saslimšanu profilaksi un prasmi pielietot šīs zināšanas problēmu risināšanā, savas specialitātes ietvaros.

Bioloģija, atbilstoši vidusskolas mācību programmai.

Studiju kursa (moduļa) apguves rezultātā students spēs aprakstīt cilvēka veselības konceptu; izskaidrot veselības veicināšanas un profilakses pasākumus, biežāko saslimšanu gadījumos; aprakstīt veselības aprūpes organizācijas un finansēšanas sistēmu; aprakstīt normālas sirds un asinsvadu sistēmas, elpošanas un nervu sistēmas uzbūvi un galvenās funkcijas, kā arī izskaidrot šo sistēmu biežākos traucējumus; spēs izskaidrot tādus patoloģiskus procesus kā iekaisums, hipoksija, audzēji, stress, drudzis, cukura diabēts, demence.

Studiju rezultātā students pratīs pielietot zināšanas par veselības veicināšanu un saslimšanu profilaksi, savas kompetences ietvaros ļoti vispārīgi; spēs izmantot izpratni par cilvēka organisma funkcijām un to traucējumiem, lai risinātu sociāli medicīniskas problēmas komandas ietvaros ļoti vispārīgi; pratīs pielietot aprūpes un asistēšanas metodes cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Studiju rezultātā students spēs analizēt cilvēka funkcionēšanā nepieciešamās organisma funkcijas un to traucējumus, kontekstā ar nespēju; spēs plānot un izstrādāt sociāli medicīnisku problēmu risinājumus komandas ietvaros, atbilstoši savai specialitātei.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.