Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt zināšanas par dzimtes prizmu politikas un socioekonomiskās dinamikas analīzei postpadomju telpā (Baltijas valstīs, Ukrainā, Moldovā, Gruzijā, Baltkrievijā, Dienvidkaukāza valstīs, Centrālāzijā un mūsdienu Krievijā); sniegt kritiskās analīzes spējas studentiem, iepazīstinot tos ar dzimtes un seksualitātes studijām.

Vispārīgas zināšanas par Baltijas valstu, Ukrainas, Moldovas un Gruzijas, Baltkrievijas, Dienvidkaukāza valstu, Centrālāzijas un mūsdienu Krievijas sabiedrību kukturālajām, socioekonomiskajām un politiskajām īpašībām.

Studenti padziļinātā līmenī pārzinās dzimtes un seksualitātes jēdzienus. Līdz ar šīs tematikas specializāciju post-post-padomju telpā studenti demonstrēs visaptverošu izpratni par šiem jautājumiem post-post-padomju telpā, kā arī spēs raksturot dzimtes un seksualitātes konceptu ietekmi uz post-post-padomju telpas attīstību. Lai gan detalizētas, šīs zināšanas līdzi nesīs plašu kontekstuālu tvērumu par politiskās, akadēmiskās un uzņēmējdarbības vides vēsturisko, pašreizējo un prospektīvo ietvaru.

Studenti veiks liela apjoma datu analīzi par dzimtes un seksualitātes jēdzienu vēsturisko attīstību un to veidošanos post-post-telpā, tostarp par to raksturojošiem faktoriem. Tas stiprinās studējošo vispārējās spējas kritiski atlasīt informācijas avotus, kā arī visaptveroši prezentēt savus secinājumus un argumentēti atbildēt uz jautājumiem ne vien par studiju kursa, bet arī citām tieši un netieši saistītajām tēmām. Studējošie argumentēti un padziļinātāk skaidros dzimtes un seksualitātes konceptu iespējamās attīstības perspektīvas un izaicinājumus post-post-padomju telpā un veiks problēmsituāciju kritisku analīzi.

Studiju kursa noslēgumā studējošie izvērtēs un argumentēti izskaidros dažādu faktoru ietekmi uz dzimtes un seksualitātes veidošanos post-post-padomju telpā. Studējošie sniegs rekomendācijas un radīs jaunas prognozes par prospektīvo dzimtes un seksualitātes ietekmi un lomu post-post-padomju telpas attīstībā. Citiem vārdiem, balstoties pagātnes pieredzē par Padomju Savienības lomu dzimtes un dzimuma jautājumos un vēsturiskajās un tagadnes attīstības perspektīvās, studenti prognozēs nākotnes līknes un pielietos konstatētās likumsakarības nākotnes scenāriju radīšanā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Krievijas un Eirāzijas studijas, RESMeng2MaģistrsIerobežota izvēle