Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politika; Pārvalde un administrācija

Šī kursa mērķis ir padziļināt studentu zināšanas par ES kompetencēm reģionālajā politikā un ES pieeju sociālajai dimensijai un dalībvalstu kompetencēm sociālajā politikā.
Kursa uzdevums ir piedāvāt ieskatu reģionālās un kohēzijas attīstības koncepcijā un sociālajos modeļos ES. Tiks pētīta normatīvā vide un kohēzijas politikas ieviešana. Uzmanība tiks pievērsta darba tirgus politikai un modeļiem, kā arī sabiedrības veselības modeļiem.
Īpaša uzmanība tiks pievērsta studentu diskusijām un debatēm.

Europas ekonomiskā integrācija

Studenti iegūs izpratni par ES reģionālo un sociālo politiku, tās sociālajiem, ekonomiskajiem, tiesiskajiem un normatīvajiem aspektiem; zināšanas par faktiem, jēdzieniem un teorijām, kas atbalsta izpratni par kursa priekšmetu, kā arī dinamiku, kas veido ES reģionālismu, kā arī sociālajām tendencēm ES un tās dalībvalstīs.

Students will acquire skills to: • assess and explain socio-economic events and their development in EU regional and social policy areas; • analyze EU regional policy using a variety of analysis methods; • make suggestions for the necessary improvements to EU social including public health policy.

Studenti spēj, veicot patstāvīgu, kritisku analīzi, pielietot ekonomiskas metodes ES Reģionālās politikas un Sociālas politikas plānošanā un īstenošana, veikt reģionālas un sociālas sistēmu darbības ekonomisko parametru novērtējumu.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.