Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Kursa mērķis ir apskatīt un analizēt globālās un reģionālās enerģētikas politikas attīstības tendences un aspektus. Šajā kursā uzmanība tiek pievērsta ASV lomai globālajā enerģētikas arhitektūrā, Krievijas enerģētiskajiem “ieročiem”, ES enerģētikas stratēģijas veidošanai un īstenošanai, kā arī ES-Krievijas enerģētikas dialogam. Tiek izvērtēta arī ES paplašināšanās un jauno organizācijas dalībvalstu ietekme uz ES enerģētikas politiku un enerģētiski izaicinājumi.

Vispārēja izpratne par globālo ekonomiku, varas attiecībām and diplomātiju.

Studenti spēs izvērtēt globālās enerģētikas tendenču un varas attiecību aspektus. Studenti spēs analizēt enerģētikas politiku caur nacionālās drošības un diplomātijas perspektīvu un identificēt starptautisko aktoru enerģētiskās drošības stratēģijas.

Studenti stiprinās savas profesionālās prezentācijas un viedokļu formulēšanas un izteiksmes prasmes starptautiskā vidē.

Studenti apgūs starpdisciplināras pētniecības un izvērtēšanas kompetences. Studenti demonstrēs kompetences izvērtēt starptautisko aktoru lomu un raksturot prioritātes un instrumentus enerģētikas politikas kontekstā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, IGDMeng2MaģistrsObligātsAndris Sprūds